Tofifest pokaże film na Dniach Chełmży

Box2 Chełmża Powiat toruński Wiadomości
fot. Julia Rak

Dni Chełmży coraz bliżej. W tym roku uświetni je gościnna obecność Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Wydarzenie odbywa się dzięki współpracy Festiwalu z powiatem toruńskim i miastem Chełmża. Z tej okazji w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu odbyło się spotkanie, zapowiadające niedzielne wydarzenie.

W budynku starostwa pojawili się dziś starosta toruński Marek Olszewski, burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński i dyrektorka MFF Tofifest Kafka Jaworska.

REKLAMA

– Rozmawiamy o wspaniałym festiwalu filmowym, który gości w Toruniu już od prawie 20 lat. Tym razem jedna z projekcji przeniesie się na teren powiatu toruńskiego – do Chełmży – mówił starosta Marek Olszewski. – Miałem zaszczyt współpatronować w tym roku festiwalowi w Toruniu. Istotnie, z trochę niszowego przeglądu filmów, w ciągu prawie 20 lat festiwal stał się poważną, dużą, wspaniałą artystycznie imprezą filmową o znaczeniu krajowym i europejskim. Tym większa przyjemność dla nas, mieszkańców powiatu toruńskiego, że będziemy mogli uczestniczyć w pełni w tej wspaniałej imprezie poprzez projekcję w Chełmży.

Tofifest w Chełmży pokaże film “Ekscentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. Projekcję zaplanowano na niedzielę 18 lipca, na godz. 21:30 na Plaży Miejskiej “Ustronie”.

– Chciałabym podziękować panu staroście za to, że możemy tę inicjatywę podjąć. Mam nadzieję, że to nie będzie ostatni raz i że coś wspólnie zaczynamy. Chciałabym podziękować także panu burmistrzowi za to, że będziemy mogli gościnnie być w Chełmży – mówiła Kafka Jaworska, dyrektorka MFF Tofifest. – Historia filmowa naszego regionu jest niezwykle bogata. Warto to upowszechniać, promować.

– Przede wszystkim chciałbym pogratulować wspaniałego wydarzenia, jakim co roku jest Festiwal Tofifest i podziękować, choć to, że wychodzicie na zewnątrz i zaczynacie od Chełmży, to mnie nie dziwi. Bo gdzie, jak nie do Chełmży? – dodawał burmistrz Jerzy Czerwiński. – Dni Chełmży wpisują się w 770-lecie miasta. Wyjątkowość filmu, sytuacji, to również miły akcent w te szczególne Dni Chełmży.

Projekcja odbywać się będzie w ramach tegorocznych Dni Chełmży. W tym roku wyjątkowe, bo miasto świętuje 770-lecie. W ten weekend odbędzie się tam cała masa wydarzeń, a jednym z nich będzie właśnie pokaz filmowy, przygotowany wspólnie z powiatem toruńskim i MFF Tofifest.

– Film “Ekscentrycy” będzie pewnym finałem Dni Chełmży, choć nie jest finałem tego, co w Chełmży się dzieje. W pięknej scenografii, ze sceną na wodzie i widownią na plaży. Jak spędzać czas, to tylko w Chełmży, a w ten weekend zapraszam szczególnie. Mamy bardzo bogatą ofertę i myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie – dodawał burmistrz Jerzy Czerwiński.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *