Tofifest pokazał film na Dniach Chełmży

Box2 Chełmża Powiat toruński
Agnieszka Niwińska/Powiat Toruński

“Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy” – to tytuł filmu, który w niedzielę został wyemitowany na scenie na wodzie plaży miejskiej Ustronie w ramach obchodów 41. Dni Chełmży. Pokaz odbył się w ramach projektu Tofifest Poleca, czyli wspólnej inicjatywy władz samorządowych powiatu toruńskiego i organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest.

To pierwszy raz, kiedy Tofifest zajrzał do Chełmży. I był to pomysł trafiony – seans cieszył się niemałą popularnością. Widownia szybko się zapełniła. Jeszcze przed samym pokazem zgromadzonych przywitali organizatorzy wydarzenia – burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński, przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski i dyrektorka MFF Tofifest Kafka Jawroska.

REKLAMA

– Chciałbym bardzo podziękować, że swoją pierwszą eksportową projekcję, znany w Toruniu Tofifest organizuje właśnie w Chełmży – powiedział burmistrz Jerzy Czerwiński wręczając Kafce Jaworskiej wyjątkowy prezent – wydane z okazji 770-lecia miasta „Ilustrowane dzieje Chełmży”.

Do obejrzenia filmu Janusza Majewskiego “Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy” zachęcał przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego.

– W filmie główną rolę gra Maciej Stuhr, którego znamy z kręconego w Chełmży serialu „Belfer”. Życzę Państwu miłego seansu – zakończył zapraszając na projekcję Paweł Polikowski.

Tofifest Poleca był wydarzeniem wieńczącym tegoroczne Dni Chełmży.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *