To przyszli liderzy regionu. Uczestnicy projektu spotkali się z marszałkiem

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Spotkanie marszałka Piotra Całbeckiego z uczestnikami programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W minioną środę odbyło się spotkanie podsumowujące pierwszą edycję programu edukacyjno-społecznego “Kuźnia liderów regionu”. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, we współpracy z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

W spotkaniu udział wzięli marszałek województwa Piotr Całbecki i uczestnicy programu, którzy w trakcie jego realizacji uczyli się efektywnej współpracy w grupie i prowadzenia debat publicznych, a także budowali postawę wrażliwości społecznej i aktywności obywatelskiej.

REKLAMA

– Jestem przekonany, że niezależnie od tego, kim zostaną w przyszłości, uczestnicy naszej kuźni liderów będą ludźmi zaangażowanymi, wrażliwymi społecznie i otwartymi na drugiego człowieka. Taki był cel programu, a instytucja, która go stworzyła i zrealizowała, daje gwarancję, że to się udało. Gratuluję uczestnikom i wszystkim tym, dzięki którym przeżyli tę wspaniałą przygodę. Teraz, we własnych środowiskach, będą wykorzystywać zbudowany w czasie tych kilku miesięcy potencjał. Nasz region zmienia się dzięki takim jak oni – mówi marszałek Piotr Całbecki.   

W programie uczestniczyło 16 uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych z całego województwa. W ramach “Kuźni liderów regionu” brali udział m.in. w wykładach i warsztatach prowadzonych przez naukowców i wykładowców akademickich. Współpracowali też z podopiecznymi toruńskiego Stowarzyszenia Wędka i uczestniczyli w szkole letniej w Borach Tucholskich.

Program realizowało działające w ramach Wydziału Teologicznego UMK Laboratorium św. Jana Pawła II.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.