To ostatnie dni głosowania. Osiek nad Wisłą walczy o Podwórko Nivea

Box1 Obrowo Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Głosowanie na Podwórko Nivea trwa do 15 lipca. Oznacza to, że szans na oddanie głosu jest już niewiele. Jedna z miejscowości z terenu powiatu toruńskiego wciąż utrzymuje się w ścisłej czołówce i jest bliska sukcesu. Konkurencja jednak nie śpi i losy Osieka nad Wisłą w rankingu konkursu zależą od mobilizacji mieszkańców.

Ostatnim dniem głosowania będzie czwartek. Zostały więc już tylko 4 dni na oddanie głosu, łącznie z dzisiejszym. Osiek nad Wisłą (gmina Obrowo) zajmuje obecnie 5 pozycję w rankingu, czyli ostatnią, która zapewnia wygraną. 32 306 – to stan głosów na poniedziałek rano. Tuż za Osiekiem nad Wisłą znajduje się jednak Biały Dunajec (woj. małopolskie), który ma zaledwie kilkaset głosów mniej – 31 591. Przewaga nie jest więc bezpieczna, a o ostatecznym sukcesie zadecydować mogą pojedyncze głosy. Mieszkańcy od początku głosowania są bardzo zmobilizowani. Teraz jednak jest to potrzebne zdecydowanie bardziej. W grę wchodzi bowiem wygrana nowoczesnego placu zabaw, podobnego do tego, który w ubiegłym roku w tym samym konkursie wygrały Dobrzejewice. Czy Osiekowi nad Wisłą uda się ten sukces powtórzyć? Brakuje niewiele.

REKLAMA

Za Osiek nad Wisłą kciuki trzymają także pozostałe gminy powiatu toruńskiego. Niedawno w mediach społecznościowych gminy Chełmża pojawił się apel o wsparcie miejscowości z gminy Obrowo.

– Pomóżmy im w zebraniu głosów. Niech spełnią się marzenia tutejszych dzieciaków o nowoczesnym placu zabaw – czytamy we wpisie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *