To najstarsza torunianka. Dziś obchodzi 106. urodziny

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
fot. fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Urodziła się 5 maja 1915 roku w Ostrowie Kościelnym w wielkopolsce. Mając 17 lat przeniosła się do Torunia, gdzie rozpoczęła pracę w sklepie ze szkłem i porcelaną na Rynku Staromiejskim. Mowa o Sewerynie Żwańskiej, najstarszej mieszkance Torunia, która obchodzi dziś 106. urodziny.

W roku 1936 wyszła za mąż za podoficera Wojska Polskiego Adolfa Żwańskiego. Ma dwie córki, doczekała się także trojga wnuków i sześciorga prawnuków. Przez wiele lat działała w Stowarzyszeniu Rodzin Wojskowych.

REKLAMA

Seweryna Żwańska jest jedną z pierwszych osób uhonorowanych specjalną edycją marszałkowskiego medalu Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, przyznawanego najstarszym mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego. Z okazji 106. urodzin, życzenia jubilatce złożył marszałek województwa Piotr Całbecki.

– Życzę pani Sewerynie zdrowia, pomyślności, pogody ducha, aby zawsze była otoczona atmosferą miłości i wsparcia. A to, co w swojej dobroci ofiarowuje innym, niech wraca zwielokrotnione ich troskliwością i zainteresowaniem. Żywię głęboką nadzieję, że każdy nowy dzień będzie dla Pani źródłem radości – życzy marszałek Piotr Całbecki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *