To już rok! W niedzielę Olenderski Park Etnograficzny obchodzi urodziny

Box2 Kultura Wiadomości Wielka Nieszawka
fot. Muzeum Etnograficzne w Toruniu

W najbliższą niedzielę (12 maja) odbędzie się impreza z okazji pierwszych urodzin Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce. W programie: występy teatralne, zajęcia dla dzieci, stoiska ze zdrową żywnością i sadzonkami roślin ogrodowych.

Minął już rok od oficjalnego otwarcia Olenderskiego Parku Etnograficznego, czyli skansenu poświęconemu osadnictwu olenderskiemu, które pojawiło się w Polsce w XVI w.

REKLAMA

Z tej okazji w najbliższą niedzielę w godz. 11-17 odbędzie się urodzinowa impreza. W programie m.in. występy Teatru Humoreska oraz Teatru Janek Wędrowniczek, zajęcia dla dzieci, stoiska ze zdrową żywnością i rękodziełem oraz sadzonkami roślin ogrodowych.

To także doskonała okazja, żeby zwiedzić skansen. Na jego terenie znajdują się trzy zagrody, składające się z sześciu zabytkowych budynków mieszkalnych i gospodarskich. Przeniesione zostały z terenu Doliny Dolnej Wisły i pochodzą z XVIII i XIX w. Obiekty te to najcenniejsze, zachowane do dnia dzisiejszego, przykłady architektury charakterystycznej dla osadników olenderskich.

Bilety kosztują: 10 zł (normalny), 5 zł (ulgowy), 20 zł (rodzinny). Na wydarzenie można dopłynąć rejsem wiślanym organizowanym przez Fundację „Zamek Dybów i Gród Nieszawa” – o godz. 10 i 14 z Przystani Toruń. Cena rejsu w obie strony: 40 zł za osobę (bilet rodzinny to cena 2 biletów normalnych plus rabat 50% na każde dziecko, przeprawa dla dzieci do lat 3 jest bezpłatna).

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *