To już rok Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły. Transmitowano ponad 1,6 tys. lekcji

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Ponad 1,6 tys. e-lekcji zrealizowała Kujawsko-Pomorska e-Szkoła w ciągu roku działalności. Mija rok od początku projektu, który pierwotnie miał być wsparciem dla uczniów w dobie zdalnego nauczania. W tym czasie zajęcia dobiły łącznie do blisko 4 mln wyświetleń. E-Szkoła z biegiem czasu nieco się zmieniła, ale wciąż nadaje i pomaga uczniom w przygotowaniu do egzaminów.

– Na sukces naszej e-Szkoły złożyły się przemyślana koncepcja, sprawna organizacja oraz solidna praca i profesjonalizm prowadzących zajęcia nauczycieli, a także osób odpowiedzialnych za transmisję i rejestrację lekcji. Postawiliśmy na najlepszych pedagogów, ludzi z poczuciem misji i pasją do nauczania, którzy kochają swoją pracę i kontakty z młodzieżą. Z zadania znakomicie wywiązało się Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, na wysokości zadania stanął zespół świetnych, doskonale czujących wymagania takiego przekazu, techników z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio – podkreśla marszałek województwa Piotr Całbecki.

REKLAMA

16 marca 2020 – wtedy na kanałach Szkoły Internetowej wyemitowano pierwszą lekcję. W projekt zaangażowano blisko 40 nauczycieli, którzy starali się w jak najlepszy sposób pomóc uczniom nadrobić zaległości spowodowane zamknięciem szkół. E-Szkoła przygotowywała jednak nie tylko klasyczne zajęcia. Przy okazji świąt pojawiały się odcinki tematyczne. Tak było m.in. przy okazji Święta Województwa, setnej rocznicy urodzin papieża, setnej rocznicy Cudu nad Wisłą.

Zainteresowanie e-Szkołą było na tyle duże, że nadawała nawet w okresie wakacji, a od nowego roku szkolnego nieco zmieniła formułę. Lekcje odbywają się popołudniami i mają charakter przygotowujący do egzaminów kończących szkołę. Korzystać mogą jednak nie tylko maturzyści i ósmoklasiści. W e-Szkole znajdą coś dla siebie również pozostali uczniowie, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę.

Lekcje na żywo i zapisane transmisje można oglądać na czterech kanałach:

Początkowo projekt finansowany był z marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, tj. z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Obecnie finansują go środki budżetu województwa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.