To już pewne. DK 10 w Lubiczu zostanie przebudowana

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Droga krajowa nr 10 na wysokości Lubicza zostanie przebudowana. W środę minister infrastruktury podpisał plan inwestycyjny. Dla kierowców może to oznaczać koniec stania w korkach w godzinach szczytu. Takie rozwiązanie od dawna było oczekiwane nie tylko przez mieszkańców gminy Lubicz.

Decyzja o przebudowie stała się faktem. Szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał dokumenty w czasie spotkania z posłem Janem Krzysztofem Ardanowskim, starostą toruńskim Markiem Olszewskim i wicestarostą Michałem Ramlauem. Plan inwestycyjny gwarantuje całkowite finansowanie inwestycji ze strony ministerstwa, zarówno w części projektowej, jak i przy samej budowie.

REKLAMA

Co ma się zmienić przy DK 10? Planowana jest rozbudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 10 z ul. Toruńską i Dworcową, do których droga ma zostać rozbudowana do dwóch pasów ruchu w każdą stronę. Rozbudowane zostanie też skrzyżowanie drogi krajowej nr 10 z ul. Nową i Lipnowską w Lubiczu Górnym. Wybór docelowego wariantu rozbudowy skrzyżowań ma nastąpić na etapie projektowania, dopiero kiedy zostaną przeprowadzone odpowiednie analizy. Chodzi m.in. o uporządkowanie ruchu pieszych.

Przebudowa DK 10 może okazać się alternatywą dla budowy mostu na Drwęcy, który chce postawić gmina Lubicz. To miałoby odkorkować DK 10, ale w obliczu jej przebudowy, wybudowanie mostu za duże pieniądze wydaje się schodzić na dalszy plan. Tym bardziej, że przeciwko budowie mostu protestują mieszkańcy Nowej Wsi, gdzie miałby się on znajdować.

Tagged

3 thoughts on “To już pewne. DK 10 w Lubiczu zostanie przebudowana

  1. Most też jest potrzebny bo rozbudowa DK10 to prowizorka ze względu na to, że most blokuje budowę 2 pasów w obu kierunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.