To już ostatnie spotkanie morsów w Jeziorze Chełmżyńskim

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. strona facebookowa Morsy Gminy Chełmża

Morsy z gminy Chełmża w najbliższą sobotę kończą sezon na zimne kąpiele w Jeziorze Chełmżyńskim. Na ostatnią wspólną kąpiel przyłączą się morsy z Wąbrzeźna i Włocławka. Będzie ok. 120 osób.

Osoby działające w grupie Morsy z Zalesia kończą sezon na zimne kąpiele na dużej plaży na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego w Zalesiu. W najbliższą sobotę (13 kwietnia) o godz. 9 wejdą po raz ostatni do wody. Oczywiście w tym sezonie.

REKLAMA

Tym razem w zimnej kąpieli weźmie udział ok. 120 osób. Do naszych morsów przyłączą się grupy z Wąbrzeźna i Włocławka. Po kąpieli obędzie się zaś wspólna biesiada przy grochówce i kiełbaskach z ogniska.

Morsy z gminy Chełmża mają za sobą kolejny udany sezon kąpieli. Przed trzema laty grupa funkcjonowała pod nazwą “Morsy Gminy Chełmża”, ale z czasem na tyle się rozrosła w swoich sympatyków, że dzisiaj liczy ponad 80 osób i działa pod nazwą Morsy z Zalesia. Wśród niej są także mieszkańcy gminy Łubianka, Łysomice, Lubicz czy też torunianie.

W sezonie morsy przybywają do Zalesia w każdą sobotę i już od trzech lat chłodzą się w Jeziorze Chełmżyńskim. Kąpiel rozpoczynają o godz. 8.30. Poprzedzają ją krótką rozgrzewką. Każdorazowo zanurza się ok. 60 osób. Ponownie nad jezioro do Zalesia powrócą znowu w październiku.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *