To już koniec Święta Truskawki. Zamiast niego czeka nas…

Box2 Gmina Chełmża Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W najbliższą niedzielę o godz. 14 wystartuje Bielczyńska Familiada. Podczas plenerowej imprezy czeka nas wiele rodzinnych konkurencji, pokazy samoobrony i karate. Nikt nie powinien się nudzić.

Bielczyńskie wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem. Świadczy o tym m.in. odpust parafialny ku czci bł. Juty i organizowane przez ostatnie pięć lat Święto Truskawki.

REKLAMA

W tym roku drugą z imprez ma zastąpić Bielczyńska Familiada. To wydarzenie – zwane przez organizatorów festiwalem wodno-lądowym – zaplanowano na miejscowym terenie rekreacji z plażą nad Jeziorem Głuchowskim. Start o godz. 14.

Nikt nie powinien się nudzić. Na tych, którzy przybędą do Bielczyn, będą czekać: liczne konkurencje rodzinne z nagrodami, pokazy samoobrony i karate, a także taniec w rytmie kolorów Holi.

Nie zabraknie również atrakcji wodnych: wyścigu na tratwach, kajakowych mini-regat, slalomu na rowerach wodnych. Na miejscu czeka nas też jadło z grilla, wojskowa grochówka, jaskiniowe ziemniaki i chrupiące gofry.

Bielczyńską Familiadę organizują radna gminna, sołtys z radą sołecką Bielczyn, Koło Kobiet Aktywnych Od-Nova, a partnerami wydarzenia są: powiat toruński, gmina Chełmża, Okreg PZW w Toruniu, Sołectwo Bielczyny, Lasy Państwowe i prywatni sponsorzy.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *