Teraz jazda tą drogą to czysta przyjemność [FOTO]

Box2 Fotogalerie Gmina Chełmża Powiat toruński Wiadomości
fot. Urząd Gminy Chełmża

W gminie Chełmża przybywa pozbawionych dziur kolejnych kilometrów dróg. Kierowcy mogą już korzystać z równego jak stół odcinka drogi powiatowej Płużnica – Bocień – Dźwierzno.

Dobra jakość dróg jest bardzo ważna. Chodzi nie tyle o komfort jazdy, ale głównie o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. W gminie Chełmża z roku na rok przybywa kolejnych tras, które zyskują nowe standardy. Tak się dzieje na drogach gminnych, jak i powiatowych.

REKLAMA

Wiosną tego roku udało się zakończyć prace na kolejnej trasie na terenie gminy Chełmża. Dobiegła końca przebudowa drogi powiatowej nr 1716C Płużnica – Bocień – Dźwierzno. Kierowcy mogą już korzystać z nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku liczącym ok. 5,5 km.

– Dodatkowo przy odcinku przebiegającym przez wieś Bocień wybudowany został chodnik, oznakowane i oświetlone zostały bezpieczne przejścia dla pieszych – mówi Katarzyna Orłowska, inspektor ds. promocji w Urzędzie Gminy Chełmża. – Piesi mieszkańcy teraz mogą poczuć się w swojej wsi bezpiecznie.

Inwestycja zrealizowana została w partnerstwie gminy Chełmża z powiatem toruńskim. Udział gminy w inwestycji wyniósł 210 tys. zł.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *