Teleopieka w gminie Zławieś Wielka. Trwa nabór seniorów

Box2 Wiadomości Zławieś Wielka

Wczoraj w gminie Zławieś Wielka rozpoczął się nabór seniorów do udziału w projekcie teleopieki. Dziesięć zakwalifikowanych osób otrzyma specjalne opaski, dzięki którym będą mieć zapewnioną całodobową opiekę. Kto, gdzie i do kiedy może się zgłaszać?

Specjalnie opaski medyczne przez 24h/dobę będą monitorować stan zdrowia seniora. Projekt skierowany jest do seniorów wymagających wsparcia, których stan zdrowia może powodować zagrożenie życia lub bezpieczeństwa. Chodzi o osoby, które potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, ale nie przebywają w opiece całodobowej. Dodatkowe punkty przy rekrutacji zdobędą osoby niepełnosprawne, kombatanci, ofiary represji, pochodzące z obszarów objętych rewitalizacją, samotne, wykluczone społeczne oraz takie, których dochód miesięczny nie przekracza kwoty 1051.50 zł na osobę.

REKLAMA

Dokumenty rekrutacyjne można odbierać w Urzędzie Gminy Zławieś Wielka lub w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Złejwsi Wielkiej, a następnie dostarczyć do GOPS-u, najpóźniej do 31 maja. Formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami można także wysłać e-mailem lub listownie. Więcej informacji tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *