TARR zaprasza na konferencję „Gospodarka 4.0 w obliczu kryzysu”

Box2
fot. ilustracyjne

W środę 21 października odbędzie się Regionalne Forum Innowacji. Forum Przedsiębiorczości Akademickiej. Wydarzenie to jest organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Obchody tego wydarzenia po raz 12. w województwie kujawsko-pomorskim organizuje Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Tegoroczna inicjatywa ma na celu integrację przedstawicieli świata nauki oraz przedsiębiorców. Ponadto organizatorzy chcieliby zwiększyć świadomość przedstawicieli obu sektorów w obszarze najnowszych trendów w gospodarce, w zakresie badań i rozwoju.

REKLAMA

Temat zbliżającej się konferencji odpowiada na zmieniającą się pandemiczną rzeczywistość dzisiejszego świata, jednocześnie kontynuując podjęty w ubiegłym roku wątek Gospodarki 4.0.

Ze względu na panującą obecnie sytuację, wydarzenie będzie miało formułę hybrydową i dla publiczności będzie dostępne online na specjalnej, dedykowanej wydarzeniu platformie.

Konferencja podzielona zostanie na trzy równoległe ścieżki tematyczne.

Pierwsza z nich nazwana została „Nowa perspektywa finansowa dla biznesu vs kryzys gospodarczy”. Podczas tej części spotkania zaproszeni eksperci spróbują przybliżyć planowane obszary wsparcia przedsiębiorstw oraz odpowiedzieć na pytanie na ile Inteligentne Specjalizacje województwa kujawsko-pomorskiego wpisują się w obszary priorytetowe Komisji Europejskiej i co z tego wynika dla regionalnych przedsiębiorstw.

Ścieżka II nosi nazwę „Nauka dla biznesu vs kryzys gospodarczy”. W tej części podjęta zostanie próba udzielenia odpowiedzi na następujące pytania: Jakie rozwiązania zaoferowała Nauka społeczeństwu? Jakie korzyści dotychczas osiągnięto w wyniku transferu wiedzy oraz wdrożeń do biznesu? Jak ewaluować działalność naukową, aby efektywnie wspierała otoczenie społeczno-gospodarcze? Czy wdrożone rozwiązania wspierające przedsiębiorców odpowiedziały na ich potrzeby?

Trzecią i zarazem ostatnią ścieżkę nazwano „Technologia dla biznesu vs kryzys gospodarczy”. Ta część spotkania odpowie nam na pytania jakie kroki należy podjąć by inwestycja w robotyzację, automatyzację i internet rzeczy przeniosła się na wymierne efekty biznesowe.

W ramach konferencji przewidziano także miejsce na spotkania przedstawicieli sektora naukowego z przedsiębiorcami w formie wideokonferencji w ramach „brunchu nauka-biznes”.

Podczas wydarzenia przyznane zostaną nagrody w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw. Do udziału w konkursie zaproszone zostały mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z regionu oraz przedsiębiorstwa akademickie. Oprócz nich także jednostki naukowe i zespoły badawcze, które mogą pochwalić się sukcesami w opracowaniu i/lub wdrażaniu innowacji w zakresie produktowym, serwisowym i technologicznym.

Do zdobycia będzie także certyfikat „Innowacyjnej Marki Regionu InnoMaRe. Made in Kujawsko-Pomorskie”. O ten tytuł powalczyć będą mogły projekty szczególnie wyróżniające się w skali regionu.

Przyznawana będzie także nagroda JM Rektora UMK dla najlepszego innowacyjnego zespołu badawczego „Innowator UMK”. Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 września.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się TUTAJ.
Zainteresowani konkursem więcej informacji znajdą TUTAJ.

Osobą wyznaczoną do kontaktu w sprawie konferencji jest Lidia Chumowicz. Czeka ona na kontakt pod numerem telefonu: 56 699 54 80, a także adresem mailowym: Lidia.Chumowicz@tarr.org.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *