Taniec to zdrowie. Przedszkolaki z powiatu wzięły udział w przeglądzie tanecznym

Box2 Wiadomości
Fot. Przedszkole Miejskie nr 2 w Chełmży

Przedszkole Miejskie nr 2 w Chełmży zorganizowało Powiatowy Przegląd Grup Tanecznych “Taniec to zdrowie”, skierowany do przedszkolaków w wieku 3-6 lat. 1. miejsca w dwóch kategoriach zdobyły przedszkolaki z Papowa Toruńskiego i Złejwsi Małej, ale wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Przegląd ze względu na obostrzenia pandemiczne został przeprowadzony w formie on-line. Zadaniem było przygotowanie przez grupę przedszkolną dowolnego tańca grupowego i wysłanie nagrania do organizatora. W przeglądzie wzięły udział przedszkolaki z placówek: Przedszkole Miejskie nr 1 w Chełmży (Motylki), Przedszkole Miejskie nr 2 w Chełmży (Liski i Tropiciele, Niedźwiadki), Przedszkole Mali Odkrywcy w Złejwsi Małej (Biedronki i 6-latki), Przedszkole Jelonek w Papowie Toruńskim (Krasnale) oraz Przedszkole Smerfuś w Starym Toruniu (6-latki). Jury oceniało m.in. poczucie rytmu, dobór muzyki i strojów, opracowanie choreograficzne i dobrą zabawę młodych tancerzy.

REKLAMA

W najmłodszej kategorii wiekowej (3-4 lata) 1. miejsce zajęły Krasnale z Papowa Toruńskiego, 2. miejsce Niedźwiadki z Chełmży, a 3. miejsce Motylki z Chełmży i Biedronki ze Złejwsi Małej. W kategorii wiekowej 5-6 lat 1. miejsce zajęły 6-latki ze Złejwsi Małej, 2. miejsce Liski i Tropiciele z Chełmży, a 3. miejsce 6-latki ze Starego Torunia.

Wszystkie występy można obejrzeć pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLgoztn8opZEV3CwLgBG4rP_IQUY2BF7y2

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta toruński Marek Olszewski, a nagrody finansowane były przez Radę Rodziców z Przedszkola nr 2 w Chełmży oraz Piekarnię “Tradycja” w Chełmży.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *