Tak wyglądały Mikołajki w gminie Obrowo

Box2
fot. nadesłane

Mikołajki to magiczny czas, podczas którego szczególnie obdarzamy innych radością. Jest to okazja do wspólnej radości i zabawy. Nie inaczej było w gminie Obrowo, gdzie mikołajkowe uroczystości spotkały się po raz kolejny z dużym zainteresowaniem.

Spotkanie z Mikołajem odbyło się między innymi w Osieku nad Wisłą. Tamtejsza remiza strażacka wypełniła się świątecznym nastrojem, przy okazji organizowanej akcji charytatywnej. 

REKLAMA

W uroczystość zaangażowała się Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna, która na tę okazję przygotowała spektakl, zatytułowany “Witajcie w naszej bajce”. Zebrani mieli okazję być świadkami inscenizacji wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Stanisława Jachowicza. Występ spotkał się z przyjaznym odbiorem, zwłaszcza wśród najmłodszych. Oprócz występów aktorskich, były też te muzyczne, wykonywane przy akompaniamencie Mirosława Zduńskiego. 

Prawdziwie mikołajkowy klimat dopełniony został tym, co najważniejsze – radością płynącą z pomagania. Spotkaniu w osieckiej remizie towarzyszyła bowiem akcja charytatywna. Wolontariusze zbierali pieniądze na rzecz chorej Tosi. Dziewczynka również pojawiła się na scenie, a na jej rehabilitację udało się zebrać kwotę 630 zł. Mimo że przed Tosią jeszcze wiele pracy, to ten gest z pewnością pomoże jej szybko stanąć na nogi. 

To jednak tylko część dobroci, jaką podzielili się zgromadzeni. Wsparli oni także akcję “Paczuszka dla maluszka” przygotowaną przez Fundację Małych Stópek. W jej ramach zbierane są artykuły higieniczne dla niemowląt. Akcja trwa jeszcze do niedzieli, więc chętni mogą nadal dołożyć coś od siebie dla najmłodszych. Zbierane są m. in. pieluszki, chusteczki nawilżane, szampony, czy kremy, a także artykuły dla mam. Dary zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Ciechocinku.

Wydarzenie wsparli strażacy ochotnicy z Osieka nad Wisłą oraz wójt gminy, Andrzej Wieczyński.

Osiek nad Wisłą nie był jedynym przystankiem Mikołaja w gminie. Odwiedził on również remizę w Kawęczynie. Tam wcielił się w niego jeden ze strażaków z lokalnej OSP, co wywołało uśmiech na twarzach przede wszystkim dzieci.

– Nasze mikołajki były bardzo atrakcyjne. Dzieci były szczęśliwe, było widać po nich radość. 

Przygotowanych było wiele atrakcji, dzieci robiły stroiki, dekorowały ciasteczka, pisały świąteczne kartki. Były zabawy i konkursy – wylicza Zofia Kowalska, sołtys Kawęczyna. 

Zarówno atmosfera, jak i frekwencja były na wysokim poziomie. Pojawić się mógł każdy, kto chciał poczuć magię świąt. Wszystko dzięki współpracy strażaków ochotników i pani sołtys.

– Było dużo frajdy, w końcu dzieci obdarował sam Mikołaj – opisuje Zofia Kowalska. – Była kawa, herbata, pierniki i świąteczna atmosfera. Imprezę poprowadziły Panie Aleksandra i Ewelina, razem z panem Mikołajem. 

Gmina Obrowo dała się zaczarować. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie jej mieszkańcy, dla których Mikołaj okazał się być mile widzianym gośćiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *