Tak wyglądał WOŚP w Łysomicach [ZDJĘCIA]

Box1 Łysomice Wiadomości
fot. nadesłane

Wydarzenia związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Łysomicach rozpoczęły się już w piątek. Gminne finały zostały zorganizowane w łysomickiej podstawówce i w szkole w Turznie. Atrakcji nie zabrakło. Sale gimnastyczne pękały w szwach, ale największą popularnością cieszyło się morsowanie na jeziorze w Kamionkach Małych. Zimna woda przyciągnęła rekordowo dużą liczbę osób.

Łysomicki sztab WOŚP ruszył w piątek 10 grudnia. Koło Gospodyń Wiejskich z Lulkowa zorganizowało tego dnia zabawę taneczną w stylu lat 50. Wstęp na imprezę był biletowany, a cały dochód został przekazany na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W trakcie zabawy zorganizowano także tradycyjne licytacje. KGW z Lulkowa łącznie przekazało około 4 tys. zł. W sobotę 11 stycznia można było wziąć udział w turnieju halowej piłki nożnej. Zawody odbyły się na sali gimnastycznej w szkole w Świerczynkach. To nowoczesny obiekt sportowy, który został oddany do użytku w 2017 r. 450-metrowa hala z widownią na 124 miejsca zgromadziła wielu pasjonatów piłki nożnej. Zawody zostały zorganizowane przez klub Mustang Ostaszewo, który w 2018 r. obchodził 70-lecie powstania. Wzięło w nich udział 10 drużyn, które łącznie na konto WOŚP przekazały kwotę 1,3 tys. zł.

REKLAMA

Niedziela rozpoczęła się od Biegu dla WOŚP. Wydarzenie zostało zorganizowane w Turznie. 124 zawodników musiało pokonać dystans 10 km. Na mecie dla najlepszych uczestników czekały piękne medale pamiątkowe – opowiada Justyna Paczkowska. – Łącznie na WOŚP-owym biegu udało się zebrać około 4 tys. zł.

Kolejny punkt programu był wyjątkowy. Morsowanie na jeziorze w Kamionkach Małych było planowane już od dawna. Na kilka dni przed 28. Finałem przewodniczący Rady Gminy Robert Kożuchowski zadeklarował, że za każdego morsa, który wejdzie do wody, wrzuci do puszki 10 zł. Inicjatywa zakończyła się spektakularnym sukcesem. Na Jezioro Kamionkowskie zjechały się morsy z całego województwa. Łącznie do wody weszło 327 osób. Pomysł Roberta Kożuchowskiego został podjęty przez państwa Czaplewskich i Przyjemskich, którzy za każdego morsa dorzucali dodatkowo po 5 zł od pary. Morsowanie przyniosło w sumie aż 7,4 tys. zł. Wydarzeniu towarzyszyło ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Na plaży został też zorganizowany pokaz kickboxingu grupy Baribal Kowalewo Pomorskie.

W Turznie niedzielny Finał zaczął się już o godz.14.00. Mieszkańcy mogli wziąć udział w licytacjach i obejrzeć występy artystyczne. Szkoła w Turznie zebrała około 40 tys. zł.

Główne serce WOŚP-owe kupił klub Moto Gostkowo wspólnie z OSP Gostkowo. Na finale w Turznie członkowie Moto Gostkowo zaprezentowali też jeden ze swoich motorów. Dzieci mogły sobie na nim zrobić zdjęcia – mówi Justyna Paczkowska.

Główne wydarzenia finałowe rozgrywały się na sali gimnastycznej w łysomickiej podstawówce. W przebraniach przyjechało Toruńskie Imperium Star Wars. Można było skorzystać z fotobudki, a także wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez Fundację im. Damiana Laskowskiego „Kosmiczna droga do gwiazd”. Organizacja zajmuje się niesieniem pomocy osobom niepełnosprawnym w zakresie rozwoju, samorealizacji i spełniania marzeń. W bezpiecznych i w pełni kontrolowanych warunkach można było także postrzelać na strzelnicy ASG. „Wystrzałową” atrakcję przygotowała Drużyna Braci Toruń. Oczywiście nie zabrakło licytacji. Główne serce w Łysomicach kupili państwo Czajkowscy.

Na koniec było bardzo wzruszająco. Uczciliśmy prezydenta Adamowicza piosenką „Sound of silence”, była też fontanna zimnych ogni. To był dobry finał dla gminy Łysomice. Mieszkańcy, jak zawsze, byli szczodrzy, wsparło nas również wiele firm – podsumowuje Justyna Paczkowska.

Łącznie w sztabie Łysomice udało się zebrać około 125 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *