Tak wygląda nowa świetlica w Świerczynkach [ZDJĘCIA]

Box2 Łysomice Wiadomości

Nowa świetlica w Świerczynkach już niedługo zostanie oddana do użytku mieszkańców. Właśnie zakończyły się odbiory techniczne, a następnym krokiem będzie wyposażenie obiektu.

Mieszkańcy gminy Łysomice długo czekali na tę inwestycję. Dawna sala gimnastyczna w Świerczynkach została już wyremontowana i zaadaptowana na świetlicę wiejską. W środku budynku powstała sala wielofunkcyjna, miejsce spotkań i toaleta. Wymieniono dach, stolarkę okienną i drzwiową, posadzkę na piętrze. Kompleksowa przebudowa objęła także termomodernizację, m.in. docieplenie obiektu i założenie paneli fotowoltaicznych.

REKLAMA

– Odbiory techniczne budynku już się zakończyły. Kolejnym etapem inwestycji będzie ogłoszenie przetargu na dostarczenie wyposażenia. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z obiektu jeszcze w tym roku – tłumaczy Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice. – Mamy nadzieję, że zarówno świetlica, jak i zagospodarowany wokół niej teren będą sprzyjały integracji mieszkańców z tych okolic.

Przy świetlicy powstało także boisko wielofunkcyjne, wiata ogniskowa, parking, plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna.

Tagged

1 thought on “Tak wygląda nowa świetlica w Świerczynkach [ZDJĘCIA]

  1. Ja już czekam dobre 3 lata na jakiś ruch, że strony Urzędu Gminy Łysomice w sprawie świetlicy wiejskiej w Tylicach. Nasza świetlica jest malutka a z zewnątrz wygląda jak barak a nie budynek w którym znajduje się świetlica .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *