Tak mieszkanki gminy Obrowo świętowały Dzień Kobiet [ZDJĘCIA]

Box2 Obrowo Powiat toruński
Fot. gmina Obrowo

Raz w Obrowie, a także w Osieku nad Wisłą, Stajenczynkach, Łążynie, Zębowie i Zawałach – druga połowa marca w gminie upłynęła pod znakiem świętowania Dnia Kobiet. Do udziału w kulinarno-artystycznych spotkaniach mieszkanki zaprosiły wójta Andrzeja Wieczyńskiego, przewodniczącego Rady Gminy Romana Skórskiego i sekretarz gminy Mirosławę Kłosińską.

– Kobiety są dla gminy Obrowo bardzo ważne – podkreślał gospodarz obchodów. – Dodają nam, mężczyznom, siły życia oraz dają radość ze spotkania z nimi. Dlatego tak bardzo chcemy, drogie panie, wspólnie celebrować wasze święto.

REKLAMA

Każde z sześciu spotkań obfitowało w mnóstwo atrakcji. Nie zabrakło poczęstunku, występów artystycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży, seniorów, a także prezentacji programu kabaretowego „Gdzie ci mężczyźni… ?” Osieckiej Grupy Teatralno-Wokalnej.

– Cieszymy się, że nasze występy zostały przyjęte tak ciepło i serdecznie – podkreślają aktorzy. – Mamy nadzieję, że panowie przyjęli pewne teksty z przymrużeniem oka. Dziękujemy za miłe słowa, kwiaty, słodkości i poczęstunek. Sołtysowi Tomkowi Wieczyńskiemu chcemy podziękować za wsparcie finansowe, które zostało przeznaczone na elementy kostiumów i scenografii, a panom z grupy za miłą niespodziankę – piosenka w ich wykonaniu była prawdziwą „wisienką na torcie”.

Występy kabaretowe podziwiać można było także 12 marca w Obrowie. W tamtejszej szkole podstawowej zaprezentował się również Klub Seniora „Sami-Swoi” oraz muzycy: Tomasz i Jan Paweł Kamińscy.

Radosne obchody Dnia Kobiet zorganizowane zostały trzy dni później także w Środowiskowym Domu Samopomocy Fundacji im. Brata Alberta. We wtorek 19 marca panowie zaśpiewali zaś dla pań w Zębowie. Swoimi umiejętnościami taneczno-wokalnymi czas mieszkankom gminy umiliły także dzieci i młodzież ze szkół w regionie.

Na pamiątkę tegorocznego spotkania, w imieniu panów i swoim, słodki poczęstunek wręczał paniom wójt Andrzej Wieczyński.

– Cieszy mnie, że jest coraz więcej mieszkanek chętnych do udziału w takich wydarzeniach – podkreśla wójt. – Zdaję sobie sprawę, że panie w obecnych czasach mają wiele innych obowiązków. Tym bardziej możemy być dumni, że poza pracą zawodową, opieką nad dziećmi i zajmowaniem się domem, znajdują czas na swoje pasje, a także chętnie i bardzo aktywnie działają na rzecz naszego społeczeństwa. To panie tworzą Koła Gospodyń Wiejskich, zasiadają w radach sołeckich czy podejmują się funkcji sołtysek. Dobrze, że potrafimy wspólnie znaleźć czas, by w ich dniu razem się spotkać. Przypominamy sobie, co jest w życiu najważniejsze – integracja. Udział w takich wydarzeniach to okazja do rozmowy i wymiany spostrzeżeń. Niezwykle ważna jest dla mnie wiedza, jak nasz samorząd postrzegają mieszkanki gminy.

Dzień Kobiet zorganizowany został wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich, radnymi, radami sołeckimi, a także z sołtysami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *