Tak ćwiczą kujawsko-pomorscy strażacy [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Wiadomości
Fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu

Strażacy z województwa kujawsko-pomorskiego pamiętają o regularnych ćwiczeniach. Ostatnio zorganizowali je w Lubiczu, gdzie ćwiczyli jak wyciągać poszkodowanych z tramwaju, który uległ wypadkowi. Doskonalili także umiejętności gaszenia pożarów, m.in. w pomieszczeniach archiwum.

Niedawno informowaliśmy o tym, jak strażacy ćwiczyli w Lubiczu z wykonywania dostępu do osób poszkodowanych z wnętrza tramwajów, jak i z dostępu do poszkodowanych pod tramwajem. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej informuje, że mundurowi doskonalili także umiejętności gaszenia pożarów. Zorganizowano m.in. ćwiczenia obiektowe, związane z działaniami ratowniczo-gaśniczymi w budynku posiadającym pomieszczenia przeznaczone na archiwa. Strażacy ćwiczyli także na trenażerach pożarowych.

REKLAMA

Zgodnie z zasadą “im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju” kujawsko-pomorscy strażacy, aby zachować jak najwyższy poziom skuteczności i efektywności podczas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych, mimo panującej pandemii, z zachowaniem reżimu sanitarnego, prowadzą zajęcia z doskonalenia zawodowego – podkreśla mł. bryg. Arkadiusz Piętak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *