Szykuje się remont trzech przystanków PKP w gminie Łysomice

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Prace nad przystankami PKP obejmą w województwie kujawsko-pomorskim 15 peronów, zlokalizowanych pomiędzy Inowrocławiem a Jabłonowem Pomorskim. W powiecie toruńskim unowocześnione zostaną perony Papowo Toruńskie, Turzno i Kamionki Jezioro.

Przedsięwzięcie ma na celu przystosowanie peronów do potrzeb osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Pojawią się nowe wiaty i oznakowanie, perony zostaną podwyższone, powstaną pochylnie dla osób niepełnosprawnych i ścieżki dla osób niewidzących lub niedowidzących. W planach jest także zainstalowanie nowych ławek i energooszczędnego oświetlenia.

REKLAMA

W województwie kujawsko-pomorskim zmieni się 15 peronów, w tym 3 perony w powiecie toruńskim. Chodzi o przystanki, zlokalizowane w gminie Łysomice – perony Papowo Toruńskie, Turzno i Kamionki Jezioro.

Cały projekt (obejmujący także prace w województwach wielkopolskim i łódzkim) zakończy się pod koniec 2022 r. i pochłonie prawie 100 mln zł. Współfinansowany jest ze środków unijnych. Inwestycję realizuje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *