Szykuje się remont DPS w Dobrzejewicach. Wiemy, jak będzie wyglądać [WIZUALIZACJE]

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

Starostwo Powiatowe w Toruniu podpisało w środę 23 września umowę z warszawską firmą na modernizację Domu Pomocy Społecznej “Kombatant” w Dobrzejewicach. Placówka zyska zupełnie nowy wygląd. “Opieka społeczna jest jednym z naszych priorytetów”, przekonywał starosta toruński Marek Olszewski.

Remont obejmie ponad 2 tys. mkw powierzchni. Odświeżona zostanie elewacja, pojawią się nowe rynny, cokół i drewniane podbitki nad wejściami. Wykonawca zainstaluje w łączniku klimatyzację, odmaluje balustrady balkonowe, poręcze i ogrodzenie. Nieużywane schody zostaną rozebrane, a w ich miejsce pojawią się nowe z granitu. Drogi wewnętrzne i chodniki także zostaną objęte remontem. Na koniec wykonawca zagospodaruje zieleń wokół obiektu.

REKLAMA

Systematycznie podnosimy standard i warunki opieki oraz pracy w powiatowych domach pomocy społecznej. Ponieważ na terenie DPS w Dobrzejewicach powstaje właśnie nowoczesna i funkcjonalna siedziba filii Poradni Psychologiczo-Pedagogicznej, postanowiliśmy odnowić także sąsiednie budynki DPS, żeby cały powiatowy kompleks w Dobrzejewicach wyglądał pięknie – wyjaśnia starosta toruński Marek Olszewski.

Inwestycja pochłonie łącznie prawie 670 tys. zł i zakończy się pod koniec listopada 2020 r.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *