Szykujcie sportowy strój! Na siłowniach ruszają zajęcia z instruktorami fitness

Box1 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Urząd Gminy Chełmża

Od 7 maja rozpocznie się nowy cykl spotkań rekreacyjnych. Będą się one odbywać pod okien instruktora fitness na siłowniach zewnętrznych gminy Chełmża. “Wiosenne Rendez-Vous” zawita najpierw do Browiny.

“Wiosenne Rendez-Vous” to nowa propozycja rekreacji, która pozwoli mieszkańcom gminy Chełmża zadbać o formę i skorzystać do tego celu z odpowiedniego sprzętu na świeżym powietrzu. Uczestnikom 45-minutowych spotkań posłużą tym razem siłownie zewnętrzne.

REKLAMA

Cykl spotkań z instruktorem fitness startuje od 7 maja. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Browinie o godz. 17. Kolejne spotkanie o tej samej porze zaplanowano w miejscowościach: Dziemiony (9 maja), Kończewice (16 maja), Morczyny (14 maja), Grzywna (21 maja), Zalesie (23 maja).

Spotkania to część gminnego programu “Gmina Chełmża – Zdrowa Gmina”, który promuje aktywne spędzanie wolnego czasu wśród mieszkańców. W ramach niego organizowane są imprezy i inicjatywy sportowe, zajęcia w w sekcjach piłkarskiej – i od niedawna też – kolarskiej.

– Temu też mają służyć istniejące tereny rekreacyjne wyposażone w sprzęty fitness – podkreśla Katarzyna Orłowska z Urzędu Gminy Chełmża. – Dlatego dzisiaj trudno wyobrazić sobie Gminę Chełmża bez sportu i rekreacji. Piłka nożna, piłka koszykowa, kolarstwo, siatkówka, wycieczki rowerowe, wycieczki nordic walking, morsowanie, zumba. U progu wiosny zainteresowanie ruchem rośnie szczególnie intensywnie. Stąd tez pomysł na nową propozycję.

Pomysłodawcą i realizatorem spotkań przy siłowniach zewnętrznych jest Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Przedsięwzięciu partnerować będzie chełmżyńskie No Limit Fitness.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Szykujcie sportowy strój! Na siłowniach ruszają zajęcia z instruktorami fitness

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *