Szykujcie się! Już można zgłaszać się do 32. edycji rowerowego rajdu

Box2 Chełmża Gmina Chełmża Sport Wiadomości
fot.

22 czerwca odbędzie się 32. edycja rajdu rowerowego na ulicach Chełmży i drogach gminy Chełmża. Uczestnicy pokonają 33 km.

XXXII Rajd Rowerowy o Puchar Burmistrza Miasta Chełmży rozpocznie się 22 czerwca o godz. 10. Trasa, którą pokonają uczestnicy, będzie mieć ok. 33 km. Będzie prowadzić przez drogi Chełmży, gminy Chełmża i Łysomice.

REKLAMA

Będą to głównie tereny płaskie i lekko pofałdowane – zarówno drogi gminne, jak i powiatowe i wojewódzkie. Ok. 8 km będzie prowadzić przed drogi szutrowe. Pozostała część trasy wytyczona jest po asfaltowej nawierzchni. Rajd potrwa do ok. godz. 14.

Jakie są warunki udziału w nim? Uczestnicy nie mogą prezentować poprzez ubiór, sprzęt turystyczny żadnych symboli partii politycznych.

Drużyny otrzymują opis trasy z zadaniami. Podczas jazdy każda z nich powinna na obserwować trasę rajdu i na bieżąco rozwiązywać zadania. Zwycięży ta drużyna, która uzyska największą liczbę punktów. W przypadku równej ilości punktów nastąpi losowanie.

Uczestnicy podczas rajdu muszą przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Wszyscy muszą mieć na sobie kamizelki odblaskowe. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie Urzędu Miasta Chełmży – TUTAJ.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *