Szybki internet w gminie Unisław. Trwa budowa sieci światłowodowej

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Na terenie gminy Unisław powstanie sieć światłowodowa. Mieszkańcy zyskają dzięki temu dostęp do szybkiego łącza internetowego. Będą oni musieli jednak wyrazić zgodę na poprowadzenie kabla przez swoją posesję.

Inwestycja jest współfinansowana z Programu Operacyjnego „Polska Cyfrowa” na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 1 „Powszechny dostęp do internetu” Działanie nr 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwościach dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. Gmina Unisław postanowiła skorzystać z możliwości otrzymania dofinansowania na opracowanie i realizację projektu szerokopasmowego internetu. Budowy dostępowej sieci światłowodowej o wysokiej przepustowości (min. 100 Mb/s) podjęła się warszawska firma Iris Telecommunication Polska. Prace będą prowadzone w sołectwach Unisław, Raciniewo, Stablewice, Grzybno i Gołoty. 

REKLAMA

Firma przedstawiła już planowaną trasę sieci światłowodowej. Teraz pracownicy muszą uzyskać od właścicieli posesji zgody na poprowadzenie kabla internetowego przez ich działki. Tylko w ten sposób możliwe będzie szybkie zbudowanie sieci. Umożliwi ona nie tylko dostęp do szybkiego internetu, usług telekomunikacyjnych i telewizji cyfrowej. Sieć zostanie doprowadzona nie tylko do gospodarstw domowych, ale także do szkół, dla których usługi dostępu do szybkiego internetu będą finansowane z budżetu państwa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *