Szybki internet w gminie Łysomice. Trwa budowa sieci światłowodowej

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. Pixabay

Na terenie gminy Łysomice rozpoczęła się budowa sieci światłowodowej. Prace będą mogły być kontynuowane jednak tylko wówczas, gdy mieszkańcy Łysomic, Zakrzewka i Lulkowa wyrażą zgodę na dostęp do działek.

Inwestycja jest współfinansowana z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 1 „Powszechny dostęp do internetu” Działanie nr 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwościach dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. Gmina Łysomice postanowiła skorzystać z możliwości otrzymania dofinansowania na opracowanie i realizację projektu szerokopasmowego internetu.

REKLAMA

Mieszkańcy gminy Łysomice już niedługo będą mogli korzysta z internetu o wysokiej przepustowości (min. 100 Mb/s). Konieczne jest jednak umożliwienie dostępu do działek i wyrażenie zgody na budowę sieci przez właścicieli nieruchomości, przez które przebiegać będzie sieć. Chodzi o mieszkańców Łysomic, Zakrzewka i Lulkowa.

Sieć umożliwi dostęp dostęp do szybkiego internetu, usług telekomunikacyjnych i telewizji cyfrowej. Będzie mogła być doprowadzona nie tylko do gospodarstw domowych, ale także do szkół, dla których usługi dostępu do szybkiego internetu będą finansowane z budżetu państwa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *