Szukasz mieszkania? Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubiczu rusza z kolejną inwestycją

Box1 Lubicz Materiały partnera Powiat toruński
Fot. Łukasz Piecyk

Szukasz komfortowego i jasnego mieszkania, zlokalizowanego w spokojnej okolicy? Nie chcesz żyć w mieście, jednak zależy ci, by było ono w zasięgu ręki? Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubiczu oddaje pod klucz nowe mieszkania i rozpoczyna budowę następnych inwestycji.

W kwietniu 2019 r. zakończono kolejną już dobudowę do istniejących zasobów SM w Lubiczu. W budynkach powstały mieszkania o powierzchni od 40 do 65 mkw. Od maja br. rozpoczną się prace inwestycyjne polegające na dobudowie klatki do budynku przy ul. Kołłątaja 3.

REKLAMA

– Na czterech kondygnacjach stworzymy łącznie osiem mieszkań – mówi Władysława Sadowska, Prezes Zarządu SM Lubicz. – W założeniu będą to lokale o powierzchni 54 mkw. Jesteśmy elastyczni, to od kupującego będzie zależało, czy plany zostaną skorygowane, by stworzyć dla niego większe lub mniejsze mieszkanie.

W zależności od potrzeb lokale będą miały od 2 do maksymalnie 5 pokoi, kuchnię oraz łazienkę z oknem. Wszystkie wyposażone zostaną także w rolety zewnętrzne, które nie tylko ochronią przed światłem słonecznym, ale wpłyną na zmniejszenie strat energii.

W każdym budynku znajdzie się kotłownia gazowa, obsługująca zarówno dotychczas istniejące obiekty, jak i ich nowe części. Nowoczesne urządzenia pozwolą na realne oszczędności rachunków za ogrzewanie mieszkań.

Wychodząc naprzeciw lokatorom zmotoryzowanym, przy budynkach powstanie kilkanaście miejsc parkingowych, przypisanych obligatoryjnie do każdego mieszkania. Dodatkowo przewidziano miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych i gości.

Jednak nie tylko same mieszkania przyciągają potencjalnych lokatorów. To także ich lokalizacja. Spółdzielnia swoje inwestycje realizuje wśród terenów zieleni, w bezpiecznej okolicy oddalonej od Torunia o kilkanaście kilometrów. Świeże powietrze i spokój, a jednocześnie bliskość miasta, sklepów, przedszkola i szkoły, sprawiają, że jest to najlepsze miejsca nie tylko dla seniorów, ale także aktywnych rodzin z małymi dziećmi i osób nieposiadających samochodów. Z Lubicza Górnego do Torunia kilka razy na godzinę kursuje autobus MZK linii nr 35, zapewniając także weekendowe połączenia nocne.

– Pierwsi zainteresowani nowymi mieszkaniami już są – dodaje Władysława Sadowska. – Aktualnie podpisaliśmy 3 umowy. Choć decyzję o zakupie trzeba dokładnie przemyśleć, nie warto z jej podjęciem zbyt długo zwlekać. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Lubicza Górnego, by mogli mieszkania zobaczyć na własne oczy.

Jak inwestycja przedstawia się cenowo? Za metr kwadratowy mieszkania przy ul. Kołłątaja 3 zapłacić musimy 3900 zł. W cenie mieści się także odpłatność za kotłownię. W ok. 50-metrowym mieszkaniu czynsz wraz z mediami nie przekracza 400 zł.

Obecnie realizowana inwestycja jest przedostatnią budową prowadzoną przez SM Lubicz. Wkrótce prace rozpoczną się także przy ul. Kołłątaja 6. Tak dynamiczny rozwój to przede wszystkim efekt świadomego zarządzania Spółdzielnią Mieszkaniową w Lubiczu. Warto tu zajrzeć i znaleźć swoją przystań – założyć rodzinę w miejscu prowadzonym przez profesjonalistów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *