Sztab WOŚP Łysomice rozpoczął przygotowania

Box1 Łysomice Wiadomości
Tak gmina Łysomice świętowała 28. Finał WOŚP. Fot. Łukasz Piecyk

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, pomimo pandemii, zagra 10 stycznia już po raz 29. Przygotowania w sztabach w całej Polsce ruszyły. Sztab w Łysomicach także rozpoczął rejestrację wolontariuszy i planowanie WOŚP-owych atrakcji. 

Fundusze, zebrane w ramach tegorocznego WOŚP-u, zostaną przekazane na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Mieszkańcy gminy Łysomice, jak co roku, będą mieli okazję, aby wesprzeć ogólnopolską akcję.

REKLAMA

Popularność wydarzenia rośnie u nas z roku na rok, mieszkańcy naszej gminy chętnie angażują się w akcje charytatywne, co najlepiej widać po zebranych kwotach. Podczas 28. Finału udało się zebrać 125 tys. zł – mówi Marzena Lewandowska, szefowa sztabu WOŚP-u w Łysomicach.

Epidemia COVID-19 pokrzyżowała w tym roku plany organizatorom, ale nie zrezygnowano z wydarzenia. Przygotowania w łysomickim sztabie już ruszyły. Na chwilę obecną skupiają się przede wszystkim na rejestrowaniu wolontariuszy. Docelowo w gminie Łysomice będzie ich 50.

Jak co roku, chętnych do bycia wolontariuszem w gminie jest bardzo wielu. To zaszczyt i nagroda dla młodych ludzi – wyjaśnia Marzena Lewandowska. – Wolontariusze także i w tym roku wyjdą na ulice gminy z puszkami. Będą jednak wyposażeni w środki ochrony osobistej, rękawiczki i maseczki.

Rekrutacja wolontariuszy odbywa się głównie spośród uczniów gminnych szkół. Chętni na wolontariat mogą rejestrować się w internecie do 7 grudnia. Nie ma szczegółowych kryteriów rekrutacyjnych – najważniejsza jest chęć pomocy. Trzeba jednak pamiętać, że dzieci i niepełnoletnia młodzież muszą mieć zgodę rodziców. Wolontariusze poniżej 16. roku życia, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, będą kwestować w towarzystwie osoby dorosłej. To nie jedyna zmiana, jaka czeka uczestników zbliżającego się WOŚP-u. 

Musimy mieć na uwadze wszystkie obostrzenia epidemiczne – mówi Marzena Lewandowska. – Nie będziemy organizować tradycyjnych Finałów w Turznie i w Łysomicach, które odbywały się na szkolnych salach gimnastycznych. Imprezy były okazją dla gminnej społeczności do międzypokoleniowej integracji. Teraz niestety nie będzie koncertów ani światełka do nieba, sprzyjających gromadzeniu się, ale zrobimy wszystko, aby było głośno, kolorowo i wesoło.

Czego mogą spodziewać się mieszkańcy gminy Łysomice? Przede wszystkim licznych plenerowych wydarzeń sportowych. Strzałem w dziesiątkę było w zeszłym roku morsowanie, więc przypuszczalnie i podczas 29. Finału morsy wejdą do wody w szczytnym celu. 

Zdecydowana większość wydarzeń zostanie przeniesiona do internetu. Planujemy m.in. wirtualną Orkiestrową Olimpiadę. Uczestnicy będą mogli wybrać dowolną konkurencję i uwiecznić swój udział na zdjęciach lub nagraniu. To może być dowolna konkurencja świata, a nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wymyśleć swoją własną! Olimpijskie przysiady na rzecz WOŚP-u? Czemu nie! – opowiada Marzena Lewandowska. – To jeszcze nie wszystko, co szykujemy. Na razie nie chcemy jednak zdradzać wszystkich planów. To będzie niespodzianka.

Członkowie sztabu w Łysomicach prężnie działają i nie zniechęcają się obostrzeniami.

W pracę łysomickiego sztabu zaangażowanych jest bardzo wielu wspaniałych ludzi, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas i wkładają całe serce w to, co robią. Bardzo serdecznie im za to dziękujemy – podsumowuje Justyna Paczkowska.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *