Sztab w Łysomicach przygotowuje się do 29. Finału WOŚP

Box1 Łysomice Wiadomości
Tak wyglądał poprzedni, 28. Finał WOŚP. Fot. Łukasz Piecyk

Termin 29. Finału WOŚP został przesunięty na 31 stycznia 2021 r. Nie będzie wyglądał tak, jak zawsze, ale sztabowcy nie tracą zapału organizacyjnego. Przygotowania pełną parą idą m.in. w gminie Łysomice. Nie zabraknie wirtualnej olimpiady, licytacji serduszka WOŚP i… barwnego rajdu do gminie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w gminie Łysomice już od 2001 r. W organizację wydarzenia co roku włączają się wszyscy mieszkańcy i jednostki organizacyjne gminy, m.in. szkoły i przedszkola. Finały do tej pory organizowane były w Turznie i Łysomicach. Każdego roku bite są kolejne rekordy w zebranych funduszach.

REKLAMA

W przeliczeniu na jednego mieszkańca plasujemy się w krajowej czołówce – podkreśla Justyna Paczkowska z gminnego sztabu WOŚP.

Tym razem zorganizowanie hucznego finału nie będzie możliwe ze względu na obostrzenia epidemiczne. Nie oznacza to jednak, że 29. Finał WOŚP w Łysomicach będzie pozbawiony kolorów. Na ulice wyjdzie 42 wolontariuszy z puszkami. Można ich także wspierać przez eSkarbonkę. Na specjalnie utworzonej grupie w mediach społecznościowych ruszyły licytacje on-line. Nie zabraknie na nich m.in. tradycyjnego WOŚP-owego serca. Finał licytacji przeprowadzany będzie na żywo 31 stycznia 2021 r.

Zorganizowana zostanie także Wirtualna Olimpiada. Każdy z uczestników może wymyślić dowolną konkurencję, począwszy od biegów, poprzez przysiady, na planszówkach skończywszy. Należy fotograficznie udokumentować start w olimpiadzie, a zdjęcie wstawić na swój profil na FB z hasztagiem #olimp29wosp oraz – obowiązkowo – wpłacić datek na łysomicką eSkarbonkę.

Nie zabraknie także WOŚP-owego morsowania, które przy zeszłym finale osiągnęło 327 osób, które weszły do wody w szczytnym celu. W trakcie morsowania na Kamionkach udało się wówczas zebrać niemal 7,5 tys. zł. Tym razem morsy będą mogły wejść do wody w grupach maks. 5-osobowych.

Punktem kulminacyjnym 29. Finału WOŚP w Łysomicach będzie rajd po gminie, przygotowany wraz z grupą motocyklową Moto Gostkowo.

Według ustalonego rozkładu przez wszystkie miejscowości przejedzie głośny barwny korowód, który będzie na krótki czas zatrzymywał się przed świetlicami. Mieszkańcy będą mieli okazję zasilić puszki towarzyszących wolontariuszy – tłumaczy Justyna Paczkowska.

Wszystkie szczegóły wydarzenia będą na bieżąco aktualizowane na stronie WOŚP Łysomice.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *