Szosą i lasem. Mieszkańcy Złejwsi Wielkiej wzięli udział w rajdzie

Box2 Zławieś Wielka
Fot. nadesłane

Sezon rowerowy powoli dobiega końca. Z uroków ostatnich dni wakacji skorzystali mieszkańcy gminy Zławieś Wielka, którzy wybrali się na rajd rowerowy do Otowic. W najbliższą sobotę 31 sierpnia, na dożynkach gminnych, to oni będą gościć cyklistów z gminy Dąbrowa Chełmińska.

Rajd rowerowy „Szlakiem tradycji kulturowych, kulinarnych i historycznych obszaru LGD Zakole Dolnej Wisły 2019” odbył się 24 sierpnia. Udział w nim wzięło 100 osób. Najmłodsi uczestnicy towarzyszyli swoim rodzicom w fotelikach i przyczepkach.

REKLAMA

– Wyprawa cieszyła się sporym zainteresowaniem – mówi Paulina Zakierska z Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej. – Chętnych było więcej niż przygotowanych pakietów startowych.

Rowerzyści wyruszyli spod budynku urzędu i skierowali się przez Złąwieś Małą, Skłudzewo, Bolumin do Otowic. Trasa wiodła ścieżkami rowerowymi, śródleśnymi oraz polnymi. Wyzwaniem dla cyklistów było wzniesienie, które rozbiło peleton na mniejsze grupy. Tuż za górką na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Skłudzewie.

– Zatrzymaliśmy się w świetlicy wiejskiej – relacjonują uczestnicy przejazdu. – Na stołach czekały na nas pączki z piekarni w Toporzysku oraz soki Marwitu. O kawę i wodę zadbali nasi samorządowcy. Po krótkim postoju ruszyliśmy w drogę.

Na polanę w Otowicach rowerzyści dotarli około godz. 15.00. Tam czekali już mieszkańcy, którzy przygotowali poczęstunek: kiełbaski z grilla, kawę i ciasto. Następnie zaprosili do wspólnej zabawy przy muzyce zespołu Piękni i Młodzi. Artyści wykonali ze sceny swoje największe przeboje, wśród których znalazły się: „Ona jest taka cudowna” i „Niewiara”.

Głównym punktem rajdu była loteria, w której do wygrania był rower o wartości 1 tys. zł.

– Losowanie przeprowadziliśmy podczas zabawy w Otowicach – dodaje Paulina Zakierska. – Pomogła nam kilkuletnia Zosia, wybrana na ochotnika z publiczności. Spośród wszystkich numerów, które znajdowały się w drewnianej skrzynce, wyciągnęła jeden. Szczęśliwym zwycięzcą okazał się pan Henryk z Torunia.

Kolejne losowanie odbędzie się w sobotę 31 sierpnia, podczas rajdu Otowice – Zławieś Wielka.

– Spodziewamy się gości około godz. 15.30, tuż przed przemarszem dożynkowego korowodu – zaznacza przedstawicielka urzędu. – Na rowerzystów czekać będzie grochówka, grill i słodki poczęstunek.

Święto plonów zainaugurowane zostanie o godz. 14.00 uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Złejwsi Wielkiej. Podczas zabawy przygotowanych zostanie mnóstwo atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. O doskonałą zabawę zadba orkiestra dęta, zespół Melodia, Harmonia, Aristos, a także gwiazda wieczoru – grupa After Party. Zwieńczeniem dożynek będzie zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *