Szlakiem miejsc pamięci. Zaprezentują przewodnik po województwie

Box2 Kultura Powiat chełmiński Wiadomości Województwo
fot. Urząd Gminy Lubicz

W środę 6 lutego w Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego w Toruniu zaprezentowany zostanie wyjątkowy przewodnik po województwie kujawsko-pomorskim. Znaleźć w nim będzie można informacje i zdjęcia o pomnikach, tablicach oraz mogiłach żołnierskich z 80 miejscowości regionu.

Publikacja zaprezentowana zostanie o godz. 18. Zawarte w niej informacje dotyczą m.in. odzyskania niepodległości w listopadzie 1918 r., Powstania Wielkopolskiego, przyłączenia do Polski ziem dawnego zaboru pruskiego w styczniu 1920 r. i wydarzeń związanych z wojną polsko-bolszewicką.

REKLAMA

Przewodnik został wydany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy w serii „Kierunek kujawsko-pomorskie”. Wstęp na prezentację jest bezpłatny.

Autorami przewodnika są:

  • Lech Łbik, historyk, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, doktorant na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, autor kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych poświęconych historii regionu, specjalizuje się m.in. w badaniach nad dziejami średniowiecza oraz kwerendach w zakresie architektury i urbanistyki.
  • Krystian Strauss – historyk, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, specjalizuje się w historii Regionu oraz historii Ormian polskich.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *