Szlachetna Paczka w gminie Obrowo. Pomoc trafiła do 17 rodzin

Box2 Obrowo
fot. nadesłane

17 rodzin z terenu gminy Obrowo znalazło się w tym roku pod opieką wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Ogólnopolska akcja odbywa się już po raz 20., a w samej gminie obecna jest od 6 lat. W tym czasie udało się pomóc 167 rodzinom. Teraz pomoc trafi do kolejnych potrzebujących.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Czas radości, spędzony w rodzinnym gronie. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na celebrowanie tego okresu w świątecznej atmosferze. Wciąż są rodziny, które ledwo wiążą koniec z końcem i właśnie z myślą o nich powstała inicjatywa Szlachetnej Paczki. Dzięki wolontariuszom potrzebujący mogą spędzić święta godnie, nie martwiąc się brakiem podstawowych artykułów. Obecny rok jest szczególny, jeśli chodzi o takie inicjatywy – pandemia koronawirusa dotknęła wielu i wielu potrzebuje w związku z tym pomocy.

REKLAMA

Sześć lat temu pierwszy raz zorganizowano akcję Szlachetnej Paczki na terenie gminy Obrowo. Od tego czasu pomoc trafiła aż do 167 rodzin. Do znajdujących się w trudnej sytuacji trafiły już m.in. nowe lodówki czy gazówki. Były przypadki, kiedy pomoc objawiała się w postaci wsparcia w remoncie mieszkania, a nawet doprowadzeniu bieżącej wody, co jest niezwykle znaczące. 

Obecny rok jest szczególnie trudny. Pandemia wywróciła do góry nogami życie wielu. Wolontariusze Szlachetnej Paczki kolejny raz zaangażowali się w akcję, dając to, co mają najcenniejszego – siebie. W tym roku 17 rodzin skorzysta ze wsparcia, jakie oferuje Szlachetna Paczka w gminie Obrowo. Za pomoc odpowiedzialnych jest 10 wolontariuszy, którzy dadzą z siebie wszystko. W przygotowaniu paczek uczestniczyło 273 darczyńców. Łącznie wolontariusze rozwieźli 264 paczki, pokonując w ciągu trzech dni 500 km.

– Te liczby robią wrażenie. Gmina Obrowo dziękuje Państwu za zaangażowanie, życzliwość, dobre serca. Osobne podziękowania składam również darczyńcom, bez których ofiarności pomoc naszych wspaniałych wolontariuszy nie byłaby możliwa. Mając takich mieszkańców, możemy być spokojni o solidarność w trudnych koronawirusowych czasach – mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Szlachetna Paczka to akcja, która co roku angażuje tysiące wolontariuszy na terenie całej Polski. Jednocześnie jest jednym z najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Umożliwia wolontariuszom zorganizowanie wsparcia dla konkretnych rodzin, które zostały dotknięte nieszczęściem. Wsparcie w walce o lepszą przyszłość jest bezcenne, a to właśnie ono jest podstawą idei Szlachetnej Paczki. Pomoc w dźwignięciu się z kolan i powrocie do godnych warunków życia. Każdego roku w akcję angażują się znane nazwiska, pomagając w promowaniu inicjatywy. Przyłączyć się może każdy. I każdy może dać uśmiech drugiemu człowiekowi. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *