Szlachetna Paczka. Trwa nabór wolontariuszy

Box2 Chełmża
fot. Łukasz Piecyk

Trwa nabór wolontariuszy w ramach Szlachetnej Paczki. W Chełmży akcja od lat cieszy się dużą popularnością i – co najważniejsze – niesie pomoc wielu potrzebującym rodzinom. Wiele wskazuje na to, że w tym roku zamierzony cel kolejny raz zostanie osiągnięty. Jak można zostać jednym z wolontariuszy?

Szlachetna Paczka już od dwóch dekad działa na rzecz potrzebujących w całej Polsce. W tym roku odbędzie się jej już XXI edycja. Obecnie trwa nabór wolontariuszy, którzy czuwać będą nad przebiegiem akcji w swojej okolicy. Zostanie wolontariuszem jest nie tylko wyrazem troski o innych, ale też szansą na zdobycie cennego doświadczenia. Wolontariusze przygotowują paczki, ale też biorą udział m.in. w dedykowanych szkoleniach z zakresu zarządzania, komunikacji czy umiejętności interpersonalnych. 

REKLAMA

To dzięki zaangażowanym w akcję każdego roku pomoc trafia do tysięcy rodzin w całym kraju. W ubiegłym roku paczki o łącznej wartości ponad 51 mln zł trafiły do ponad 14 tys. rodzin. Średnia wartość jednej paczki wynosiła około 3,6 tys. zł, co dla osób w trudnej sytuacji finansowej jest niemałą pomocą. Nierzadko same nie mogłyby sobie na to pozwolić.

Każdy, kto chce mieć swój udział w pomaganiu, wciąż może zgłosić się do Szlachetnej Paczki jako wolontariusz. Nabór otwarty jest jeszcze do końca września. Zgłaszać się do akcji można za pomocą formularza umieszczonego na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl/superw. Tam należy podać region, w którym chcemy działać oraz adres mailowy do kontaktu. A potem dołączyć do grona ludzi o wielkich sercach. W ubiegłym roku do pomocy zgłosiło się ponad 11 tys. osób.

– Bez wsparcia wolontariuszek i wolontariuszy pomoc nie dotrze do tysięcy potrzebujących rodzin i dzieci. Żeby Szlachetna Paczka mogła pomagać również w Twojej okolicy, potrzebujemy ludzi takich jak ty – zachęcają organizatorzy akcji.

W Chełmży Szlachetna Paczka działa od wielu lat. W tym czasie udało się pomóc wielu potrzebującym rodzinom w całym mieście. Nie inaczej ma być w tym roku. Do tego potrzeba jednak rąk do pomocy. Chełmżyńska Szlachetna Paczka zachęca więc do dołączenia do swojej drużyny i wspólnego czynienia dobra. 

– Szlachetna Paczka w rejonie Chełmża działa aktywnie od lat. Jak zapewne wiecie, organizacja co roku odnosi sukcesy, poprzez co ogrom rodzin w naszym mieście i okolicach otrzymuje pomoc. W tym roku zespół nie zwalnia tempa. Grupie naszych cudownych wolontariuszy są jednak potrzebne chętne osoby, by mogli oni działać tak samo prężnie, jak w poprzednich latach – czytamy na profilu Szlachetna Paczka Chełmża na Facebooku.

Szlachetna Paczka dociera do rodzin, samotnych seniorów czy osób z niepełnosprawnościami, ale przede wszystkim tam, gdzie jest potrzebna. Dla osób, do których taka forma wsparcia trafia, może to być impuls do działania. Magia pomagania towarzyszy magii świąt. Finał Szlachetnej Paczki odbywa się w grudniu, na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem. To tzw. Weekend Cudów, dzięki któremu świąteczne stoły w wielu polskich domach nie świecą pustkami. W tym roku paczki do potrzebujących trafią w sobotę i niedzielę 11 i 12 grudnia. Dołączając do wolontariatu, możemy sprawić innym wiele radości. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.