Szkoły w gminie Łysomice gotowe są na pierwszy dzwonek

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. Pixabay

W szkołach na terenie gminy Łysomice finalizowane są ostatnie prace przed pierwszym dzwonkiem. W poniedziałek 2 września naukę w placówkach w Turznie, Ostaszewie, Świerczynkach i Łysomicach rozpocznie kilkuset uczniów.

Wakacyjne prace w placówkach oświatowych dotyczyły przede wszystkim drobnych remontów i napraw, a także ogólnego odświeżenia korytarzy i sal lekcyjnych.

REKLAMA

Takie działania wykonujemy co roku, by dzieci i młodzież mogły wrócić po wakacjach do doskonale przygotowanych szkół – podkreśla wójt Piotr Kowal, który w poniedziałek 26 sierpnia wizytował wszystkie placówki na terenie gminy.

Intensywne prace trwają również przy termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Ostaszewie. Na kilka dni przed rozpoczęciem roku do użytku oddana zostanie część łącznika z czterema salami lekcyjnymi. W tym tygodniu zamontowane zostały okna oraz płyty warstwowe na dachu sali gimnastycznej.

Wykonawca planuje zakończyć prace w sali do końca października – dodaje wójt Piotr Kowal. – Modernizacja idzie zgodnie z planem. Podobnie jak w ubiegłym roku działania termomodernizacyjne nie będą kolidować z prowadzonymi w szkole zajęciami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *