Szkołę Podstawową w Obrowie odwiedzili goście z zagranicy

Box2 Obrowo
fot. nadesłane

SP w Obrowie realizuje programy mające pomóc uczniom w kontaktach z różnymi kulturami. Międzynarodowa współpraca pomaga w rozwijaniu kompetencji społecznych uczniów, którzy mają okazję poznać tradycje i zwyczaje różnych zakątków świata.

W dniach 19-20 listopada placówkę odwiedziła grupa uczniów z jednej z moskiewskich szkół. Rosjanie uczestniczyli w lekcjach z polskimi uczniami i wymieniali się z nimi wiedzą i doświadczeniami. 

REKLAMA

– Zapoznali się z naszą szkołą, brali udział w zajęciach, np. lekcjach z SITA, nasza szkoła posiada sprzęt do nauki tą metodą. Brali również udział w warsztatach rękodzielniczych, byli na lekcjach matematyki i fizyki. Odwiedzili również Planetarium w Piwnicach i Młyn Wiedzy, wszystko wspólnie z naszymi uczniami. Miało to na celu integrację międzynarodową i międzykulturową – mówi Przemysław Piotrowski, dyrektor szkoły w Obrowie. 

Uczniowie mogli więc zawrzeć międzynarodowe znajomości w kreatywny sposób. Niedługo po wizycie gości z Rosji szkołę odwiedzili także wolontariusze z Wietnamu i Meksyku. Było to możliwe dzięki współpracy z Fundacją EuroWeek. Do tej pory uczniowie z Obrowa trzykrotnie mieli okazję wyjechać na organizowane przez nią warsztaty. Teraz udało się zaprosić zagranicznych wolontariuszy.

Nguyen Hoang Nam z Wietnamu i Ivan Ortiz Jacobo z Meksyku gościli w szkole w dniach 21-22 listopada. 

– Fundacja wpadła na pomysł, żeby zapraszać wolontariuszy z całego świata do Europy. Przyjeżdżają oni do Polski i prowadzą zajęcia w jej ośrodkach na południu kraju. Od jakiegoś czasu jest też możliwość zaproszenia wolontariuszy do siebie do szkoły – opowiada Przemysław Piotrowski. – Przyjeżdżają, opowiadają o swojej kulturze, o swojej kuchni. Uczą dzieci swoich tańców narodowych i piosenek. Robią to w bardzo interesujący sposób. Oczywiście zajęcia odbywają się w języku angielskim. Wszystko odbywa się w atmosferze przyjaźni, radości i zabawy.

Wsparcia finansowego udzieliły Urząd Gminy w Obrowie i Starostwo Powiatowe w Toruniu, dzięki czemu możliwe było zapewnienie gościom zakwaterowania i wyżywienia.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy goście z zagranicy odwiedzają placówkę w ramach programu EuroWeek. W zeszłym roku do Obrowa przyjechali wolontariusze z Indonezji i Kolumbii. Podobne inicjatywy planowane są również w przyszłości. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *