Szkoła w Wybczu zamknięta. Pracownicy, uczniowie i rodzice na kwarantannie

Box1 Wiadomości
Fot. Tomasz Przysucha / Google Maps

Zajęcia stacjonarne w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Kujota w Wybczu zostały zawieszone od 19 października do 26 października. W tym okresie pracownicy szkoły, a także jej uczniowie wraz z rodzicami i domownikami objęci zostali kwarantanną.

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Wybczu przeszli na nauczanie zdalne. Decyzja została podjęta po uzyskaniu zgody organu prowadzącego, czyli gminy Łubianka oraz pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Toruniu.

REKLAMA

W szkole pojawiła się osoba zarażona ze stwierdzonym pozytywnym wynikiem COVID-19. W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu nałożył  na uczniów, ich rodziców i domowników kwarantannę. Kwarantannie podlegają również pracownicy szkoły i ich rodziny – informuje Bogumiła Osak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wybczu, na stronie internetowej placówki.

Kwarantanna będzie obowiązywać w tych samych dniach, co zawieszenie zajęć stacjonarnych, czyli od 19 do 26 października włącznie.

Bardzo proszę o zachowanie warunków kwarantanny i pozostanie w domu – apeluje dyrektor Bogumiła Osak.

Włodarze gminy Łubianka, w trosce o bezpieczeństwo epidemiczne mieszkańców, do odwołania zawiesili także działalność klubów, sekcji i animatorów w świetlicach wiejskich oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Przecznie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *