Szkoła w Osieku nad Wisłą bez zajęć w przyszłym tygodniu. Powodem niska frekwencja

Box2 Obrowo
fot. Łukasz Piecyk

W przyszłym tygodniu od poniedziałku do środy w Szkole Podstawowej w Osieku nad Wisłą nie będzie zajęć. Powodem jest niska frekwencja, na którą wpływ ma epidemia koronawirusa.

Przypomnijmy: w ubiegłą sobotę u jednego z pracowników placówki wykryto koronawirusa. Sanepid, po konsultacjach z dyrekcją, zdecydował się nie zamykać szkoły – zajęcia wciąż odbywają się stacjonarnie. Pojawiły się jednak problemy z frekwencją wśród uczniów i nauczycieli, dlatego zdecydowano o odwołaniu lekcji od poniedziałku 12 października do środy 14 października.

REKLAMA

– Frekwencja wśród uczniów i nauczycieli z dnia na dzień spada. Coraz więcej osób objętych jest kwarantanną – informuje Katarzyna Wachowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Osieku nad Wisłą. – Po rozmowie z przewodniczącą rady rodziców podjęłam więc decyzję o wprowadzeniu w przyszłym tygodniu, od poniedziałku do środy, tak zwanych dni dyrektorskich. Będą to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

W czasie, gdy zajęcia nie będą się odbywały, czynna będzie jednak świetlica. Funkcjonować będzie według zmienionych zasad.

– Uczniowie będą przebywać w różnych salach z różnymi nauczycielami, aby nie mieli ze sobą kontaktu – wyjaśnia dyrektorka Katarzyna Wachowska. – Myślę, że te pięć dni wolnych od gromadzenia się w szkole będzie można przeznaczyć na wyleczenie siebie i dzieci z przeziębień oraz na uzupełnienie zaległości w nauce.

Tagged

1 thought on “Szkoła w Osieku nad Wisłą bez zajęć w przyszłym tygodniu. Powodem niska frekwencja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *