Szkoła w Brzozówce zostanie rozbudowana. Gmina otrzymała dofinansowanie

Box2 Obrowo
fot. Łukasz Piecyk

5 mln zł – to kwota dofinansowania, jaką gmina Obrowo otrzymała na rozbudowę szkoły w Brzozówce. Do już istniejącej części szkoły dobudowane zostaną nowe: budynek szkoły podstawowej oraz przedszkola wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Gmina Obrowo wniosek o dofinansowanie złożyła w sierpniu. Według planów nowa szkoła będzie dwupiętrowa: na parterze ma znaleźć się część przedszkolna ze stołówką, a na piętrze część szkolna wraz z ponad 100-metrową aulą. Na obu kondygnacjach zaprojektowano przestronne sale dydaktyczne z nowoczesnymi przeszkleniami, sale specjalistów, pokój nauczycielski oraz część wypoczynkową. Dookoła powstaną parkingi oraz plac zabaw.

REKLAMA

– Wielokrotnie zapewniałem publicznie, że mam świadomość, jak konieczna jest rozbudowa szkoły w Brzozówce. Podkreślałem, że intensywnie poszukujemy na nią funduszy zewnętrznych, ponieważ budżet gminy w krótkiej perspektywie czasowej może nie udźwignąć wielomilionowej inwestycji. Byliśmy jednak przygotowani, by ruszyć z rozbudową, gdy tylko będzie możliwość wygospodarowania pieniędzy z budżetu gminy. Mieliśmy przygotowany plan rozbudowy, wpisaliśmy go w Wieloletnią Prognozę Finansową. Tymczasem udało się nam pozyskać pieniądze z zewnątrz! To wspaniała wiadomość! Będzie mi teraz dużo łatwiej planować kolejne gminne inwestycje, nie tylko oświatowe – poinformował wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Parter nowego budynku liczyć ma 1133 m², zaś piętro – 1144 m².

– Bardzo się cieszę, że rozbudowa szkoły w Brzozówce będzie faktem. Plan systematycznej modernizacji placówek edukacyjnych, który realizuję, odkąd jestem wójtem gminy Obrowo, ma kolejny ważny punkt. Na pewno nie ostatni. Nasza gmina Obrowo rozrasta się, przybywa nam mieszkańców, więc czekają nas kolejne oświatowe inwestycje – dodał wójt Andrzej Wieczyński.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *