Szkoła Podstawowa w Świerczynkach: Aktywni i uzdolnieni

Łysomice Wiadomości

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Świerczynkach brali udział w konkursie plastycznym z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Wartość artystyczna nadesłanych prac przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Międzynarodowy Dzień Tańca tradycyjnie obchodzony jest 29 kwietnia. Od kilku lat w Szkole Podstawowej w Świerczynkach organizowane są z tej okazji obchody. 

REKLAMA

– Dwa lata temu obchody odbyły się z wielkim rozmachem. Nagrywaliśmy filmik z dwoma układami: belgijką i choreografią do jednej z piosenek grupy Jackson 5. Nagranie było wykonywane z drona, a belgijkę tańczyły nie tylko dzieci, ale także nauczyciele i dyrektorka – wspomina Agnieszka Zaleśna. – Wyszło naprawdę super.

W tym roku, z powodu obostrzeń epidemicznych, nie było możliwe przygotowanie tego typu wydarzenia. Organizatorzy jednak z niego nie zrezygnowali, a w zamian za to przygotowali konkurs plastyczny „Piękno tańca”. Zadaniem dzieci było przygotowanie pracy plastycznej dowolną techniką i w wybranym przez siebie formacie. Nadesłano łącznie kilkanaście prac.

– Nie spodziewaliśmy się tak wysokiego poziomu artystycznego prac, każda była przepiękna i prezentowała inne podejście. W pamięć zapadły zwłaszcza dwie, jedna przedstawiająca nie taniec klasyczny, ale pierwotny, czyli odwołująca się do początków tej dyscypliny sportowej. Druga praca, ascetyczna w wyrazie, przedstawiała tańczące flamingi. Docenialiśmy oryginalne podejście – opowiada Agnieszka Zaleśna.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a laureaci atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się m.in. słuchawki czy płyty DVD. Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Świerczynkach angażuje się nie tylko w konkursy. Nauczyciele, dzieci i ich rodzice od lat chętnie biorą także udział w działaniach charytatywnych, m.in. przygotowując Szlachetną Paczkę czy organizując wydarzenia WOŚP-owe. 

– Szlachetna Paczka polega na pomocy wybranej rodzinie. Każda klasa odpowiedzialna jest za zebranie odpowiednich przedmiotów i ich zapakowanie. W wielkim finale pomagają także rodzice. Natomiast w przypadku WOŚP-u na terenie naszej szkoły co roku organizowana jest impreza towarzysząca. Uczniowie sprzedają własnoręcznie upieczone ciasta czy tosty i w ten sposób wspierają ogólnopolską zbiórkę – podsumowuje Agnieszka Zaleśna.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.