Szkoła Podstawowa w Pigży świętowała 25-lecie istnienia [ZDJĘCIA]

Box2 Łubianka Powiat toruński
Fot. nadesłane

Były gratulacje i życzenia, artystyczne występy, a także wspomnienia. W gminie Łubianka świętowano jubileusz powstania szkoły w Pigży. W tym roku obiekt został zmodernizowany i rozbudowany, co mogli na własne oczy zobaczyć zaproszeni goście.

Uroczystość zainaugurował zespół Inter-Banda z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, wykonując „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie, w oficjalnej części spotkania, uczniowie zaprezentowali przed zgromadzonymi gośćmi swoje talenty. Były pokazy taneczne, a także recytacje wierszy. Nie zabrakło jubileuszowej prezentacji nawiązującej do historii szkoły i życiorysu jej patronki – prof. Wilhelminy Iwanowskiej.

REKLAMA

O 25-letnim funkcjonowaniu placówki opowiedziała również dyrektorka Małgorzata Cieślik. We wspomnieniach tych przodowały pierwsze lata istnienia szkoły, a także rola, jaką wójt gminy Łubianka Jerzy Zająkała odegrał w powstaniu podstawówki. Początkowo bowiem była ona filią, dopiero po latach szkołą samodzielną.

Wywołany tymi wspomnieniami włodarz gminy pogratulował wspaniałego jubileuszu, wyrażając uznanie dla tak efektywnej pracy kadry pedagogicznej i pracowników obsługi.

Spotkanie było doskonałą okazją do zaprezentowania tego, co w ostatnim czasie zmieniło się w szkole. Przeszła ona gruntowną modernizację. Koszt prac, wraz z wyposażeniem placówki, wyniósł ponad 3 mln zł. Zadanie przeprowadziła lokalna firma Olbud, a nowy pawilon szkolny powstał dzięki firmie z siedzibą w Brodnicy.

Pierwszy etap modernizacji rozpoczął się w 2018 r. Zmianom poddane zostały wcześniej wybudowane obiekty szkolne. Następnie dobudowano nowe skrzydło. W nim znalazło się pięć sal dydaktycznych, gabinet pedagoga oraz zaplecze sanitarne. Łączna powierzchnia tej części placówki wyniosła 350 mkw.

W ramach prac odświeżoną nawierzchnię zyskała także sala gimnastyczna.

Otwarcia nowo wybudowanej części szkoły dokonali wójt Jerzy Zająkała wraz z Anną Sawicką, przedstawicielką Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, oraz uczennicą Szkoły Podstawowej w Pigży. Powstałe sale i pomoce dydaktyczne wzbudziły duże zainteresowanie gości. Z nieskrywaną ciekawością nowej części szkoły i jej wyposażeniu przyglądali się także uczniowie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *