Szkoła Podstawowa w Czernikowie zaprasza na zjazd absolwentów. Uczyła się tu i Wioletta Markowska i… Karkosikowie

Box2 Czernikowo Wiadomości
Fot. Anna Zglińska

Szkoły Podstawowej w Czernikowie nikomu przedstawiać nie trzeba. Trudno za to nadążyć nad tym co się dzieje w murach szkoły i poza nią. Tym razem szkoła zaprasza na zjazd absolwentów oraz bal.

Zjazd absolwentów wszystkich roczników ma się odbyć 1 czerwca 2019 roku. Ta data to nie tylko dzień dziecka, ale i symboliczna rocznica nadania szkole imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, która miała miejsce 30 lat temu.

REKLAMA

Uroczystość dzieli się na dwie części – oficjalną, która zacznie się około 14.00. Absolwenci będą mogli spotkać się rocznikami w klasach i zwiedzić szkołę, a nawet… zjeść stołówkowy obiad. Tradycyjnie nie zabraknie występów w auli Szkoły Muzycznej i wystaw. Około 16.30 ma się rozpoczać bal absolwenta w remizie OSP w Czernikowie. Zacznie się tradycyjnym polonezem, jak za dawnych szkolnych lat.

Szkoła Podstawowa w Czernikowie dochowała się wielu słynnych absolwentów i absolwentek. Tu uczyły się Joanna Kaczmarkiewicz znana z “Must be the Music” i festiwalu w Koninie, Wioletta Markowska, która zachwyciła w “The Voice of Poland” oraz Dorata Bułakowska, którą można usłyszeć na warszawskich scenach jazzowych (jazz smouth). Tu uczył się aktor Paweł Szczęsny oraz malarka Majenna Peters (zamieszkała w Niemczech, niegdyś Marzena Rumińska). Stąd do USA wyjechała drużyna Mistrzów Polski w Odysei Umysłu. Trudno nie wspomnieć o dyrektorze szkoły (i jej absolwencie) Dariuszu Chrobaku, który wydał właśnie kolejny tomik swoich wierszy. Na koniec tej wyliczanki mała ciekawostka – bracia Karkosikowie również kończyli Szkołę Podstawową w Czernikowie.

Aby zostać uczestnikiem zjazdu trzeba się zapisać i opłacić wpisowe, najlepiej do 15 kwietnia. Szczegóły są dostępne na stronie gminy.

Tagged
Anna Zglińska
Historyczka, technik informatyk, okazjonalnie archiwistka. Zaczynała od pisania po ławkach w szkole, prowadzenia bloga, potem w "Nowościach", dziś w "Poza Toruń" i "Tylko Toruń". Ukradkiem zbiera materiały do książki... kucharskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *