Szkoła muzyczna w Osieku nad Wisłą z nagrodą marszałka

Box2 Obrowo Wiadomości
Fot. Urząd Gminy Obrowo

Publiczną Szkołę Muzyczną I Stopnia w Osieku nad Wisłą uhonorowano Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii edukacja. Doceniono m.in. nowatorskie idee i inicjatywy wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży.

Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii edukacja przyznana została czterem szkołom muzycznym z powiatu toruńskiego. Obok szkoły muzycznej w Osieku nad Wisłą, uhonorowane zostały także Publiczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Górsku, Filia w Lubiczu Szkoły Muzycznej I Stopnia w Chełmży oraz Szkoła Muzyczna I Stopnia w Czernikowie.

REKLAMA

Nie wszystkie gminy prowadzą szkoły muzyczne, a w gminach wiejskich są one rzadkością. Działalność szkoły muzycznej w Osieku nad Wisłą jest więc dowodem na to, jak ważne dla naszej gminy są ponadstandardowe wydatki na edukację. Funkcjonowanie tej szkoły to bowiem zadanie, na które chcemy przeznaczać gminne fundusze, mimo że nie mamy takiego obowiązku – komentuje nagrodę wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński. 

Nagroda dla osieckiej placówki muzycznej uzasadniona została m.in. nowatorskimi ideami i inicjatywami wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem obszarów wiejskich.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *