Szef KPRM o rejestracji na szczepienia dzieci w wieku 12-15 lat: 7 czerwca zostaną wystawione e-skierowania

Box2 Wiadomości

7 czerwca zostaną wystawione e-skierowania na szczepienie przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 12 do 15 lat – przekazał szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk.

Od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat przeciwko COVID-19. Dworczyk podczas konferencji pod KPRM został zapytany o rejestrację, bo wciąż rodzice zwracają uwagę na brak skierowań. “Właśnie 7 (czerwca) zostaną wystawione e-skierowania” – powiedział. “Będą szczepienia odbywały się na tych samych zasadach, co dla młodzieży w wieku 16-18 lat” – dodał.

REKLAMA

“Nie przewidujemy żadnych zmian, ani trudności, ponieważ już przetrenowaliśmy, mówiąc kolokwialnie, zapisy osób niepełnoletnich w ostatnich tygodniach, kiedy to młodzież w wieku 16-18 lat mogła się rejestrować i szczepić” – podkreślił szef KPRM.

Wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdziła w ubiegły piątek. W poniedziałek na profilu @szczepimysie na Twitterze poinformowano, że na posiedzeniu Rady Medycznej przy premierze została przyjęta rekomendacja o szczepieniu dzieci wieku od 12 do 15 lat.

EMA podała, że zalecane stosowanie szczepionki Comirnaty przeciwko COVID-19 u dzieci w wieku 12-15 lat będzie takie samo, jak u osób w wieku 16 lat i starszych. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski, Mieczysław Rudy

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *