Szczepienia w gminie Unisław. Nie wszystkich udało się zarejestrować

Box2 Wiadomości
Fot. Gminny Ośrodek Zdrowia Unisław

Gminny Ośrodek Zdrowia w Unisławiu, podobnie jak każdy punt szczepień w Polsce, otrzymuje zaledwie 30 dawek szczepionki tygodniowo do końca marca. Oznacza to, że będzie mógł zaszczepić tylko 6 osób dziennie, choć jego możliwości to nawet 80 osób dziennie.

Ośrodek zdrowia w Unisławiu do końca marca zaszczepi łącznie 288 osób. 15 stycznia, w trakcie rejestracji dla seniorów 80+, zarejestrowało się 180 osób z pacjentów ośrodka oraz 20 osób z rejestracji zewnętrznej. Reszta miejsc została wypełniona 22 stycznia w dniu rejestracji osób 70+.

REKLAMA

Dla kilkudziesięciu osób udało się ustalić termin , pozostali pacjenci będą oczekiwali na ustalenie terminu po uzyskaniu dodatkowych szczepionek i będą informowani o tym smsem. Operator systemu rejestrującego udostępnił wszystkie wolne terminy naszego punktu do zewnętrznego użytku stąd duża liczba osób zarejestrowała się z innych miejscowości – informuje Zbigniew Maniszewski, kierownik GOZ Unisław.

Unisławski ośrodek zdrowia zapewnia, że gdy tylko otrzyma większą liczbę szczepionek, od razu zwiększy dzienny limit szczepionych osób.

Nasz punkt szczepień może zaszczepić ok 60-80 osób dziennie . Również możemy realizować szczepienia w dni wolne w przypadku otrzymania większej ilości szczepionek – zapewnia Zbigniew Maniszewski.

Osoby, które mają problemy z samodzielnym dotarciem do GOZ Unisław na szczepienie (nie pozwala na to ich stan zdrowia lub nie posiadają własnego środka transportu), mogą skorzystać z darmowego transportu gminnego. Wystarczy zadzwonić pod nr tel.: 533-303-007.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *