Szczepienia na gminnych festynach? KGW mogą starać się o wsparcie od ARiMR

ARiMR Box2 Wiadomości

Rząd przeznaczył 40 mln zł na dofinansowanie do organizacji festynów promujących szczepienia przeciwko koronawirusowi. O wsparcie mogą starać się Koła Gospodyń Wiejskich w ramach akcji #SzczepimySię z KGW. O otrzymaniu wsparcia decyduje kolejność zgłoszeń. Wnioski można składać do ARiMR do 15 września.

Ruszyła akcja #SzczepimySię z KGW, objęta honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego, organizowana w ramach Narodowego Programu Szczepień. Celem akcji jest organizowanie przez Koła Gospodyń Wiejskich lokalnych wydarzeń promujących szczepienia przeciwko COVID-19. Na organizację profrekwencyjnego festynu można otrzymać 8 tys. zł, a wydarzenie może trwać nawet do 3 dni. Każde KGW może wnioskować o dofinansowanie na organizację maks. 3 wydarzeń. Kolejny wniosek może zostać złożony dopiero po akceptacji przez kierownika biura powiatowego ARiMR, właściwego ze względu na siedzibę Koła Gospodyń Wiejskich, sprawozdania z realizacji poprzedniego wydarzenia. Należy zwrócić uwagę, że graniczny termin wydarzenia promującego szczepienia to 30 września 2021 r. Najważniejszym warunkiem uzyskania dofinansowania jest zapewnienie możliwości szczepienia dla uczestników przez min. 5 godzin dziennie na podstawie umowy KGW z punktem szczepień. Dodatkowo trzeba przeprowadzić kampanię informacyjną o organizowanym festynie, zorganizować min. trzy atrakcje (np. pokaz tańca, występ muzyczny, poczęstunek czy pokaz ratowników medycznych). Po imprezie konieczne będzie złożenie uproszczonego sprawozdania. Za każdą osobę, zaszczepioną pierwszą dawką w trakcie wydarzenia, KGW otrzymają premię w wysokości 15 zł (osoby poniżej 60. roku życia) lub 30 zł (osoby powyżej 60. roku życia). Warunkiem otrzymania premii jest zaszczepienie minimum 100 osób pierwszą dawką w trakcie trwania wydarzenia. Pula środków na przyznanie premii jest jednak ograniczona, a o jej przyznaniu decyduje kolejność złożonych kompletnych sprawozdań – im szybciej zatem wydarzenie zostanie zorganizowane, tym większe szanse na pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Co więcej, organizatorzy będą mogli wziąć udział w konkursie na 1000 najlepszych festynów w Polsce. Wygrywają te KGW, na festynie których największa liczba osób zostanie zaszczepiona pierwszą dawką (osoby 60+ liczą się podwójnie). Za 1. miejsce w konkursie czeka nagroda w wysokości aż 100 tys. zł, a za 2. i 3. miejsca nagrody w wysokości 50 tys. zł, więc jest o co walczyć. Dodatkowym elementem programu będzie konkurs na najładniejsze zdjęcie z festynu, wybrane w drodze głosowania. Na zwycięzców także czekają atrakcyjne nagrody finansowe – nawet 25 tys. zł za 1. miejsce. Warunkiem wzięcia udziału w konkursach jest zaszczepienie min. 100 osób na festynie.

REKLAMA

Co trzeba zrobić, aby otrzymać dofinansowanie? Należy maks. do 15 września złożyć odpowiedni wniosek o dotację w biurze powiatowym ARiMR właściwym dla KGW. Festyn trzeba będzie zorganizować do 30 września 2021 r. Ponadto w ciągu 30 dni po zakończeniu wydarzenia należy do Agencji złożyć krótkie sprawozdanie wraz z kopią umowy pomiędzy KGW a punktem szczepień oraz materiałami dokumentującymi przeprowadzoną kampanię informacyjną i aktywności zorganizowane podczas festynu. Formularz wniosku można znaleźć na stronie www.arimr.gov.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *