Szczepienia na Covid-19. Szpital na Bielanach przygotowuje się do realizacji programu

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Konferencja w sprawie szczepień przeciw Covid-19 i uruchomienia poradni dla osób, które przeszły koronawirusa, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu trwają przygotowania do realizacji narodowego programu szczepień. Do 19 grudnia pracowników do szczepień mogą zgłaszać podmioty lecznicze i apteki. Ponadto, od przyszłego roku w szpitalu na Bielanach funkcjonować będzie poradnia dla ozdrowieńców.

– Wyznaczone szpitale węzłowe, do których należy Wojewódzki Szpital Zespolony Toruniu, zajmą się koordynacją szczepień przeciw Covid-19. To właśnie te placówki odpowiedzialne będą za opracowanie rozwiązań, które umożliwią sprawną i bezpieczną realizację szczepień. Powierzenie szpitalowi tak odpowiedzialnego zadania jest także wyrazem uznania za jego dotychczasowy wkład w walce z pandemią – podkreślił marszałek województwa Piotr Całbecki podczas konferencji prasowej z udziałem dyrektor szpitala Sylwii Sobczak.

REKLAMA

W ramach narodowego programu szczepień, jako pierwsi zaszczepieni zostaną pracownicy służby zdrowia. Szpital na Bielanach jest jednym ze szpitali węzłowych, czyli placówek odpowiedzialnych za zorganizowanie szczepienia dla personelu swojego oraz innych placówek i aptek. W przyszłości szczepienia obejmą także osoby niezwiązane ze służbą zdrowia.

1 stycznia w Regionalnym Centrum Kardiologii WSZ otwarta zostanie poradnia post-Covid-19. Ozdrowieńcy będą mogli tam skorzystać z pomocy specjalistów z zakresu kardiologii, pulmonologii, neurologii, psychologii i psychiatrii. Jest to związane z tym, że okres powrotu do zdrowia jest długotrwały i nierzadko osoby, które przeszły Covid-19 potrzebują dodatkowej opieki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *