Szczeniaczek szuka domu

Powiat chełmiński
fot. Nadesłane

Porzucony szczeniaczek poszukuje kochającego, spokojnego domu, w którym będzie mógł spędzić resztę swojego życia. Kundelek nie będzie dużym pieskiem, a naukę pierwszych komend ma już za sobą.

Podczas poniedziałkowego spaceru (12 sierpnia) mieszkańcy Krajęcina w okolicy pola kukurydzy znaleźli przestraszonego szczeniaka. Pies wyglądał na porzuconego i zaniedbanego. Początkowo myślano, że piesek mógł komuś uciec, jednak okazało się, że w ciągu kilku dni znaleziono trzy pieski z tego samego miotu. Trzema szczeniakami na własny koszt zajęła się mieszkanka gminy Lisewo.

REKLAMA

Szczeniak nie będzie dużym pieskiem, jest typowym kundelkiem. Nie wiadomo, ile czasu błąkał się po polu. Został znaleziony w bardzo ciężkim stanie. Miał problem z samodzielnym staniem na łapkach, był wycieńczony, miał świerzb i nużycę. Świerzb u psa jest niebezpieczny, powoduje duży ból i pieczenie, a w przypadku świerzbu usznego może doprowadzić do zapalenia zewnętrznego przewodu słuchowego. Prawdopodobnie pies zaraził się chorobą od lisów. Z kolei nużyca to choroba ciężka do wyleczenia, a leczenie trwa nawet kilka miesięcy, jest chorobą pasożytniczą powodującą swędzenie skóry i ciężkie rany.

Piesek aktualnie leczony jest na koszt gminy Lisewo, jednak szuka kochających, nowych właścicieli, którzy będą chcieli się nim zająć. Szczeniak aktualnie przebywa u pani Moniki, która się nim opiekuje.

Każde porzucenie psa według prawa jest przestępstwem i traktowane jest jako znęcanie się nad nim. Należy pamiętać, że psy to nie są zwierzęta, które mogą biegać na wolności jak dzikie zwierzęta, a szczeniaki często wymagają dodatkowej opieki ze strony właścicieli. 

Psy chroni ustawa o ochronie zwierząt, która jasno stwierdza, że „przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności: porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje”.

Osoby, które są zainteresowane adopcją pieska, proszone są o kontakt z panią Moniką pod nr. tel.: 724 506 532. Wcześniej zostaną sprawdzone warunki, w których miałby przebywać szczeniak.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *