Święto Ulicy Toruńskiej w gminie Wielka Nieszawka. Rozstrzygnięto konkurs na bożonarodzeniową szopkę

Box2 Wielka Nieszawka
fot. nadesłane

W gminie Wielka Nieszawka odbyło się Święto Ulicy Toruńskiej. Przybyli na wydarzenie mieszkańcy mieli okazję posłuchać muzyki na żywo i zobaczyć teatralne przedstawienie. Wszystko to w świątecznej atmosferze. Imprezie towarzyszyło wręczenie nagród w kolejnej, ósmej już, edycji konkursu na bożonarodzeniową szopkę. Co jeszcze się działo?

Święto Ulicy Toruńskiej odbyło się w sobotę 11 grudnia. Mieszkańcom taka inicjatywa się spodobała i chętnie pojawili się na dziedzińcu hotelu Olender. To właśnie tam wspólnie świętowali w śnieżnej scenerii. Atrakcji tego dnia nie brakowało. Na scenie pojawił się m.in. znany z uczestnictwa w gminnych imprezach Teatr Vaśka. W części artystycznej wystąpili także Jarosław Dąbrowski i Sara Pach, którzy zadbali o muzyczną oprawę. Gmina na wydarzenie zapraszała całe rodziny, by w miłej i już świątecznej atmosferze spędzić czas wspólnie. Na twarzach zgromadzonych nie brakowało uśmiechów.

REKLAMA

Mieszkańcy mogli liczyć na ciepłe napoje i przekąski. Szczególnie dzieci czekało sporo frajdy – popcorn, wata cukrowa czy skręcanie balonów. Ważnym punktem wydarzenia było też wręczenie nagród w VIII Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Do uczestnictwa tradycyjnie zaproszono dzieci ze szkół podstawowych, zamieszkałe na terenie gminy, które jak zwykle pokazały niemało wyobraźni i umiejętności. Zainteresowanie udziałem w konkursie było spore, a jego organizatorzy zwracali uwagę na różnorodność formy, kompozycji i pomysłów, przez co jury miało duży problem z wyłonieniem najlepszych prac. 

Autorzy szopek bożonarodzeniowych zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy I-IV i V-VIII. O wyrównanym poziomie świadczy choćby fakt, że uczniowie na podium zajmowali miejsca ex aequo. Oprócz tego nie zabrakło też wyróżnień. Poza tymi tradycyjnymi, komisja konkursowa przyznała też dwa specjalne. Był to sposób na docenienie prac zbiorowych, a ich przyznanie jurorzy uzasadniali „wysokimi wrażeniami artystycznymi, oryginalnością pomysłu i bardzo dużym wkładem w stworzenie pracy”.

Uczniowie, którzy swoich nagród nie mogli odebrać w czasie Święta Ulicy Toruńskiej, mogli to zrobić w Urzędzie Gminy do 13 grudnia. Choć nagrody przyznano laureatom, to drobne upominki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

Listę zwycięzców konkursu gmina opublikowała na swojej stronie internetowej www.wielkanieszawka.pl oraz na profilu na Facebooku. Znaleźć tam można także zdjęcia przygotowanych przez uczniów szopek bożonarodzeniowych. Dzięki temu można na własne oczy zobaczyć, jaką kreatywnością wykazali się najmłodsi mieszkańcy gminy.

Święto Ulicy Toruńskiej zorganizowane zostało w ramach projektu „Zwiększenie atrakcyjności gminy Wielka Nieszawka poprzez organizację dziewięciu przedsięwzięć promocyjnych”. Projekt jest współfinansowany w ramach poddziałania „19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *