Święto Niepodległości w gminie Chełmża. Znamy program wydarzenia

Box2 Gmina Chełmża
fot. nadesłane

Już w najbliższą niedzielę w Kończewicach odbędą się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wtedy nastąpi oficjalne odsłonięcie Kopca “Ziemia Polaków”. Gmina Chełmża program obchodów przedstawiła na plakacie promującym wydarzenie.

Gminne obchody Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 13.30, od przemarszu spod szkoły w Kończewicach do Miejsca Pamięci Kopiec „Ziemia Polaków”. Na godz. 14.00 zaplanowano oficjalne odsłonięcie Kopca. Miejsce to gromadzi ziemię zebraną z historycznych miejsc walk i jest symbolem narodowych bohaterów i ich męczeństwa. Ziemia ulokowana w Murze Pamięci przechowywana jest w specjalnych woreczkach i urnach. W Murze Pamięci znajdziemy już ziemię z łącznie 206 miejsc. Podczas tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości planowane jest kolejne przekazanie ziem. Pod Murem Pamięci zostaną złożone także wiązanki kwiatów.

REKLAMA

Po godz. 15:00 w kończewickiej szkole odbędzie się część artystyczna. Na scenie wystąpią orkiestra Campanella z Cekcyna i Polskie Kwiaty z gminy Chełmża.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *