Święto Gofra w Unisławiu. Tak było [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

To kolejny raz, kiedy mieszkańcy gminy Unisław aktywnie włączyli się w akcję charytatywną. Na rzecz rodziny z Ostromecka udało się zebrać łącznie ponad 3 tys. zł. “Zainteresowanie akcją było tak duże, że dodatkowe zakupy produktów trzeba było robić trzykrotnie, a maszyna do wypieku gofrów pracowała non stop”, opowiada Paweł Marwitz, dyrektor unisławskiego GOK-u.

Akcję zorganizowano 25 marca z okazji Międzynarodowego Święta Gofra. Nie chodziło jednak tylko o możliwość zjedzenia słodkiego przysmaku. Celem była zbiórka funduszy na pomoc rodzinie z Ostromecka, która ucierpiała w wyniku zatrucia czadem. Mieszkanie rodziny wymagało kapitalnego remontu. Akcja trwała łącznie 6 godzin, wykorzystano aż 30 kg ciasta i finalnie udało się uzbierać 3350 zł na szczytny cel.

REKLAMA

 Mieszkańcy gminy Unisław i okolic po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serce – mówi Paweł Marwitz, dyrektor unisławskiego GOK-u, organizatora akcji. – Zainteresowanie akcją było tak duże, że dodatkowe zakupy produktów trzeba było robić trzykrotnie, a maszyna do wypieku gofrów pracowała non stop. Wielu mieszkańców do parku przyciągnął roznoszący się po okolicy zapach wypiekanych gofrów. Wielu cieszyło się, że może pomóc, a jednocześnie wyjść z domu i w niecodzienny sposób spędzić czas.

Zorganizowanie akcji nie byłoby możliwe bez zaangażowania pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Unisławiu. Wsparcie okazali także lokalni przedsiębiorcy, m.in. firma Dagmary Kawalec z Unisławia, która przekazała bezinteresownie na rzecz akcji duże ilości świeżych owoców. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *