Świetne występy Nadwiślanina Chełmno na ogólnopolskich zawodach w Toruniu

Box2 Sport Wiadomości
fot. MKL Toruń

Reprezentanci MLKS-u Nadwiślanina Chełmno wzięli udział w ogólnopolskich zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się w poniedziałek 18 stycznia w Toruniu.

Podczas poniedziałkowych zawodów dziewczęta mogły wystąpić w 31, a chłopcy w 32 kategoriach.

REKLAMA

W zawodach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci MLKS-u Nadwiślanina Chełmno.

Martyna Głowacka zajęła pierwsze miejsce w pchnięciu kulą. Zawodniczka z Chełmna posłała ważącą 3 kg kulę na odległość 11,38 m. Wynik ten był jej rekordem życiowym.

Lena Karulska zajęła pierwsze miejsce w skoku w dal U-16. Zawodniczka drużyny z Chełmna w swojej drugiej próbie osiągnęła odległość 4,87 m, co pozwoliło jej na wygraną. Dwa kolejne miejsca zajęły zawodniczki z BOSiR-u Barcin. Ta zawodniczka okazała się najlepsza także w skoku wzwyż U-16. W tej konkurencji Lena Karulska ustanowiła swój nowy rekord życiowy i pokonała wysokość 1,60 m.

Szymon Złotowski wygrał konkurencję: pchnięcie kulą U-16. Urodzony w 2004 roku zawodnik posłał 5-kilogramową kulę na odległość 12,85 m. Wszystkie 6 jego prób było lepszych, niż najlepsza próba Marcina Stępnia z NKS-u Nowe Miasto Lubawskie, który zajął drugie miejsce. W tej kategorii wystartowało jeszcze dwóch zawodników Nadwiślanina. Jakub Kruszyński i Paweł Coch zajęli kolejno 4. i 5. miejsce posyłając kulę odpowiednio na 9,43 i 9.37 m.

Zawodnicy z Chełmna zdominowali bieg na 1000 metrów U-14. W pierwszej piątce znalazło się aż trzech ich reprezentantów, dwóch z nich zajęło najlepsze miejsca. Najszybszy okazał się Jan Starczewski, który pokonał ten dystans w czasie 3:20,80 min. Drugi był Filip Bonas, a czwarty Casper Swobodziński.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *